EUROCUP 2019/20
Nejbližší domácí utkání
středa 23.10.2019 18:00
KP BRNO (Česká repub.) - Botas SK Ankara (Turecko)
ŽBL 6. kolo neděle 20.10. 17:00 Žabiny - KP BRNO !
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Statutární město Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
Starez sportAutosklo RogerRAPA BzenecEKONaga24Milan TřískaJerseyPEAK - PRO TENAXRádio BEATMŠMTPřemysl VESELÝFIRESTA-FišerMetrostavDIRSGrECoKAP CZH BOOK
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionPavlovín - WINE BARSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Nedělní souboj jarních medailistů

Tahákem 2. kola ŽBL je souboj jarních medailistů, bronzový Nymburk přivítá stříbrný celek KP Brno. Nedělní utkání začíná v 15 hodin ve SC Nymburk. 


V minulé sezoně se oba rivalové střetli šestkát, Brňanky zvítězily čtyřikrát, z toho v semifinále 3:1 a postoupily do finále! Přes léto se oba kádry změnily, Nymburk k obrovité Chomenčuk získal bývalou oporu KP Peckovou - Krakovičovou a z Košic Stehlíkovou (obě 190 cm), podařilo se udržet rtuťovitou americkou rozehrávačku Wells, nadějnou Mircovou a trojkařku Huňkovou. Trenér Dan Kurucz se zahleděl i na sever Evropy a přivedl do středních Čech talentované Švédky Prytz a Bittar.


V úvodním ligovém kole Nymburk smetl v Brně v SH Morenda zdejší Teamstore 102:55, ani Brňanky neměly problémy s U19 Chance (85:49). Vzájemný duel špičkových českých týmů a zástupců v EuroCupu napoví o jejich ambicích v nové sezoně.


Brněnský kolektiv nadále sužují zdravotní potíže, místo tréninku polovina týmu tráví čas v ordinacích... V neděli po obědě bude důležité, aby hráčky plnily taktické pokyny, hrály kolektivně, pozorně doskakovaly, vážily si míče a tedy minimálně chybovaly. Každá ztráta se totiž může projevit na skóre. Což potvrzuje i nymburská posila Tereza Krakovičová. "Budou rozhodovat detaily. Očekávám nervózní bitvu z obou stran a věřím ve výhodu nyní domácího prostředí."

 Nedělní souboj jarních medailistů