ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Derby na Morendě

Po dohodě klubů se utkání 4. kola ŽBL mezi Teamstore Brno a KP Brno přesunulo na pátek 12.10., v SH Morenda se bude hrát od 20 hodin. Zatímco domácí tým měl před "malým" derby volno a odpočíval, tak se basketbalistky KP zapotily ve středečním, nakonec vítězném, duelu se Slavii.


Tým Teamstore (dříve Technic) si zatím v lize připsal dvě vysoké porážky od Nymburku a Slavie a je předposlední, družstvo KP je se 100% bilancí druhé za USK.


Páteční soupeři jsou hráčsky i trenérsky propojeni, za KP B v 1.lize žen nastupují Zítková a Gašicová, mládež KP trénují Šívrová a Stehlíková, naopak z KP posílila Teamstore v létě Jandová, hostuje zde Titzová. I přes nabitý program je velkým favoritem hostující družstvo, v minulé sezoně Královo Pole zvítězilo 87:61 a 96:48.


KP se rýsují i soupeři do eurocupové skupiny G. V kvalifikaci o tuto soutěž vyhrál tým Nantes Rezé v Belgii nad Liége Panthers 75:56, odveta se hraje za týden ve Francii. V kvalifikaci o Euroligu je na tom lépe po výhře 67:56 TTT Riga, odveta v Benátkách je v pátek 12.10. a pokud Italky pořádně nezaberou, tak budou hrát EuroCup znovu s KP! 

Derby  na MorenděDerby  na MorenděDerby  na MorenděDerby  na MorenděDerby  na Morendě