ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Ve středu startuje EuroCup!

Ve středu 24.10. začíná skupinová fáze EuroCupu žen. Ve skupině G se utkají KP, DVTK Miskolc (Maď.), Reyer Venezia (It.) a Nantes Reze (Fr.). Brněnské družstvo si premiéru v druhé nejvýznamější klubové soutěži na starém kontinentě užije v Maďarsku. V Generali areně je ve středu začátek v 18.30 hod.


Favoritem skupiny je Venezia, která už byla soupeřem KP před rokem. Nakonec se Italky dostaly až do dubnového eurocupového finále, kde ale nestačily na Galatasaray. Jenže Venezia nenavázala v kvalifikaci o Euroligu na jarní výkony a na Rigu nestačila. Zařadila se tedy opět do EuroCupu a herním projevem naznačila, že tentokrát ji zbývající trojice může i potrápit.


Systém soutěže zůstává stejný, ze skupiny postupují do 1. kola play off první dva a dva nejlepší ze třetích míst v rámci každé ze dvou konferecí, tedy z příslušných pěti skupin.  


Hodně napoví už první kolo, Miskolc hraje s KP a Venezia hostí Nantes. Brňanky cestují do Maďarska už v úterý ráno, večer je čeká trénink, ve středu zápas. Soupeři se naladili na středu vítězně v domácích soutěžích. Královopolská děvčata smetla Ostravu 97:58, Miskolc vyhrála v Pécsi nad PEAC 82:77, když 23 bodů zaznamenala největší hvězda týmu americká rozehrávačka Walker, která je aktuálně nejlepší střelkyně ligy. 


Úterní rozbor trenéra Zdeňka u videa v hotelu Öreg byl zaměřený právě na obranu skvělé Walker i neméně kvalitní střelkyně Medgyessy. Výhodou KP by mohla být větší rotace hráček, trenér DVTK László Cziczás  spoléhá na šestici osvědčených opor, mezi ně patří i exotická pivotka z Konga Mokango.


Basketbalistky tehdejšího VALOSUNu KP a DVTK Miskolc se střetly ve skupině EuroCupu v roce 2015, dvakrát zvítězily Maďarky, v hale Vodova 77:73 a doma 83:58. Tyto zápasy pamatuje kvarteto Brňanek Šujanová, Kopecká, Remenárová a Beránková...  

Ve středu startuje EuroCup!Ve středu startuje EuroCup!Ve středu startuje EuroCup!