ŽBL 2020/21
Nejbližší domácí utkání
Sobota 3.10. 16:30 hod.
KP BRNO - BK Strakonice
Stará hala Vodova 108, Brno - Královo Pole
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?Penzion Pod kapličkou

Musíme se poučit z chyb

Basketbalistky KP Brno mají za sebou úvodní zápas v novém ročníku EuroCupu. S DVTK Miskolc prohrály 59:77. Do Generali Areny se po třech letech vrátilo kvarteto hráček KP, mezi nimi i Edita Šujanová. Na hřišti pobyla 28 minut, zaznamenala 7 bodů a pět doskoků.


"Upřímně, na zápas v roce 2015 si moc nevzpomínám, vím jen, že jsme o hodně prohrály."


Bylo to v prosinci a na tabuli po čtyřiceti minutách svítil stav 58:83. Je Miskolc pro KP v EuroCupu nepřekonatelný protivník?


"Srovnávat nelze, obě družstva jsou přece jen jiná, jen ten výsledek je trochu podobný. Potkal nás výpadek ve druhé čtvrtině, ten ovlivnil konečný stav, Když s tak kvalitním soupeřem prohráváte najednou o dvacet bodů, tak se to těžko dotahuje."


Co bylo klíčovým momentem zápasu? Například že jste neubránily pivotku Mokango?


"Nebyl to asi jeden konkrétní okamžik, byla to série chyb v obraně za sebou, nepadalo nám to z dálky ani z pod koše. A Maďarky během chvilky odskočily a rozhodly celé střetnutí."


Trenér vám vytýkal, že se neplnily taktické pokyny, nikdo na sebe během utkání nebral odpovědnost, měly jste jen třináct faulů.


"Pokyn opravdu byl hrát tvrději, třeba i víc faulovat. Ale na hřišti nad tím až tak nepřemýšlím, to musí vyplynout ze situace."


 Jak se osmnáctibodová porážka může promítnout do aktuální pohody v týmu? Královo Pole má v ŽBL na kontě jen vítězství...


 "Potřebujeme se rychle vzpamatovat, myslím, že to zvládneme. Musíme se poučit z chyb a soustředit se na další zápas, což je už v sobotu Hradec Králové. A ve středu hrajeme doma s Benátkami, které snadno porazily francouzské Nantes. Během pár dnů se můžeme zase nastartovat."


Rozhovor brněnského Deníku ZDE:


https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/mely-jsme-hrat-tvrde-i-za-cenu-faulu-to-jsme-nedelaly-lituje-porazky-sujanova-20181025.html

Musíme se poučit z chybMusíme se poučit z chyb