ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Liga střídá EuroCup

Po eurocupovém svátku čekají na basketbalistky KP všední ligové povinnosti. I když... Zápasy s Hradcem Králové mají také svoji atmosféru, oba celky jsou pravidelnými zájemci o co nejvyšší příčky v ŽBL. V rámci 7. kola změří síly v sobotu od od 16 hodin v hale hradeckého Sokola.


Zatímco brněnské družstvo zatím nepoznalo v lize hořkost porážky, v pořadí šesté Lvice musely sklonit hlavu třikrát - prohrály s Žabinami, v Nymburku a co je asi mrzí nejvíce, doma se Slavií. Východočeský tým je v přestavbě, takže se nějaké výpadky daly očekávat. Nicméně kádr je velice silný, trenérka Ptáčková může spoléhat na Zavázalovou, Effangovou, Minarovičovou, čerstvou posilu Bělorusku Lichtarovič, Vojtíkovou či vysokou Kulichovou!


Tým KP čeká po duelu v Miškolici určitě další těžká prověrka. Trenér Zdeněk bude po hráčkách vyžadovat větší agresivitu i kolektivnější pojetí. Tedy to, co platilo např. na Nymburk... Střetnou se poslední vyzyvatelé USK ve finále ŽBL, KP na jaře 2018, Hradec na jaře 2017!


Utkání bude vzpomínkové pro nyní brněnskou oporu Michaelu Starou, která strávila podstatnou část své kariéry v týmu Sokola Hradec Králové. Ale když se v létě z ciziny vracela do Česka, zvolila KP Brno. A s 16,8 body na utkání je zatím nejlepší střelkyní. V hitu kola teď tedy nastoupí proti bývalému zaměstnavateli.


Přímý přenos - ZDE:


https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Basketbal/Soutez-Basketbal-ZBL/Cast-Zakladni/Pohlavi-Zeny/Sezona-2018-2019/167309-Sokol-Hradec-Kralove-VALOSUN-Brno.htm


 

Liga střídá EuroCup