ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Zlaté proti stříbrným

Na přelomu dubna a května se ve finále ŽBL střetly celky USK s KP. Děvčata z SH Královka splnily roli favoritek a po výhře 3:0 v sérii si pověsily si na krk zlaté medaile, Brňanky byly stříbrné. V sobotu se v hale Vodova stejné kolektivy (a v tabulce druhý s prvním) střetnou v 8. kole dlouhodobé části ŽBL.


A ještě něco mají sobotní soupeři společné - v tomto týdnu reprezentovali Česko v evropských pohárech v bitvách s italskými velkokluby a vedoucími týmy Serie A1. Ve středu splnilo svůj úkol KP v EuroCupu po výhře 66:64 nad Venezií, USK bojovalo ve Schiu v rámci Euroligy až ve čtvrtek večer a k Vltavě dovezlo vítězství 69:50.


Obě družstva čeká do reprezentační přestávky náročný program ŽBL - evropské poháry - ŽBL atd. Domácí hráčky mají výhodu, že nebudou tolik cestovat, ve středu 7.11. opět v hale Vodova narazí na Nantes Rezé. USK po návratu z Itálie musí na jih Moravy, ve středu už v Praze přivítá basketbalového velikána z Bourges. tedy se rýsuje tentokrát česko - francouzský dvojboj!


Obhájkyně tuzemského titulu v létě přestavěly kádr, novými tvářemi jsou pivotky Březinová z Hradce Králové a Thomas (USA), slovinská rozehrávačka Oblak a křídlo Ayayi (Fr.). Trenérka Hejková dále spoléhá na osvědčené opory sestry Elhotovy, Hanušovou, Režan, Romero a Vyoralovou. V ŽBL si celek USK počíná suveréně, v minulém kole smetl Teamstore rekordně 123:12... 


"Je to opět basketbalový svátek, po středečním EuroCupu přijede do haly Vodova další špičkový tým, tentokrát euroligový, který dvakrát vyhrál nad silnými celky, ve čtvrtek jasně ve Schiu. Zápas jsem viděl, družstvo USK nedalo domácím moc prostoru, výborně hrála Thomas. Naše holky jsou po Venezii dobře naladěny a na střetnutí s USK se těšíme," řekl trenér KP David Zdeněk.


V přípravě na novou sezonu na sebe KP s USK narazily na turnaji v Piešťanech, Moravanky kladly odpor, porážku 63:79 ovlivnil jejich výpadek ve druhé čtvrtině. Zápas posledních finalistek ŽBL je šlágrem kola, začátek je v 15.30 hod., od 17.45 se utkají rezervy KP a USK v rámci 1. ligy žen. 


Více i v rozhovoru s Míšou Starou - ZDE: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/strujkyne-senzace-stara-vymenila-zahranici-za-brno-ted-vyhlizi-bitvu-s-usk-20181102.html

Zlaté proti stříbrným