ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Favorit nezaváhal

Dva věhlasní soupeři se během čtyř dnů představili v brněnské hale Vodova. Ve středu v EuroCupu Venezia, v sobotu v ŽBL USK Praha, který aktuálně drtí euroligovou konkurenci. Zatímco nad Italkami domácí basketbalistky vyhrály 66:64, družstvu USK podlehly 63:96.


Na hostujícím týmu nebyla znát únava z cesty ze Schia, rychle bodově odskočil a zápas měl pod kontrolou. Brněnské basketbalistky si nevěděly rady s dvojicí pivotek Thomas, Režan, k nim se později přidala i Březinová. Pražanky kralovaly pod košem (doskoky 24:52, body 16:58), každou ztrátu KP trestaly smrtícími brejky.


Odveta za jarní finalové porážky tedy KP nevyšla, ale to se při současném značném odstupu rozpočtových možností USK a zbytku tuzemské ligy asi očekávalo. Vždyť celek USK, český suverén a obhájce prvenství v ŽBL, se po dvou kolech rázem pasoval i mezi favority Euroligy...


V Králově Poli se soustřeďují na středeční eurocupovou bitvu s Nantes Rezé, trenér Zdeněk proto v sobotu využil celou lavičku. Závěrečná čtvrtina po oboustranném prostřídání patřila KP (17:15)! Nejlepší hráčkou zápasu byla vyhlášena Eva Kopecká, která se prosazovala hlavně svojí dravostí.


Hlasy trenérů


Ivan Beneš, asistent trenérky USK Praha: "Zápas se musel divákům líbit, vždyť se setkali dva čeští pohároví zástupci a poslední finalisté ŽBL. Narazlii jsme na dobrého soupeře. Ale i my ukázali svoji kvalitu a nepřipustili jakékoliv komplikace pokud jde o výsledek."


David Zdeněk, trenér KP Brno: "Družstvo USK ukázalo svoji sílu, potvrdilo výbornou formu z Euroligy, hrálo rychlý, agresivní basketbal. Naše ztráty to ale Pražankám ulehčovaly. My se musíme hlavně dobře připravit na středu, kdy nás čeká důležitý souboj v EuroCupu s francouzským Nantes." 


KP Brno - USK Praha 63:96 (16:26, 34:59, 46:81)


Body: Kopecká 18, Šujanová 11, Gill 10, Sládková, Beránková a Madden 5, Tarkovičová 3, Stará, Saurazaité a Dudáčková 2 - Thomas 21, Režan a Březinová 15, fauly: 17:24, TH: 23/18:17/12, trojky: 7:4, rozhodčí Vávrová, Holubek a Hecl, 550 diváků.


V sobotním pozápase prvoligových rezerv družstvo KP B prohrálo s USK B mnohem těsnějším výsledkem 68:77, o úspěch hostů se nejvíce zasloužila Brabencová se 17 body. V domácím týmu nejlépe střílely Holubová se 16, Mainclová s 13 a Zítková s 10 body.

Favorit nezaváhalFavorit nezaváhalFavorit nezaváhalFavorit nezaváhalFavorit nezaváhal