ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Kvalifikace i se Sarah

Devět měsíců si museli fanoušci národního týmu basketbalistek počkat na pokračování kvalifikace o ME 2019. V půlce listopadu ale nastane ten pravý okamžik, aby svěřenkyně trenéra Štefana Svitka dokonaly dobře rozdělanou práci.


Češky se zatím vyhřívají na špici své kvalifikační skupiny. Ve čtyřech dosavadních zápasech nepoznaly ani jednou hořkost porážky. Asi dosud nejcennějším skalpem je výhra nad Belgií, která je aktuálně bronzovým týmem Evropy a čtvrtá z nedávného MS. Právě na horké belgické půdě Lvice kvalifikaci zakončí. V tu chvíli už ale mohou mít kýžený postup v kapse.


Závěrečnou fázi kvalifikace totiž začnou ve Švýcarsku. Češky jsou v komfortní situaci, kdy jim jedna výhra ze dvou posledních zápasů stačí k postupové jistotě. Švýcarky navíc na svou první výhru stále čekají.


V patnáctičlenném kádru má zastoupení i KP Brno, na křídlo počítá trenér české reprezentace se Sarah Beránkovou! V minulosti dres družstva z haly Vodova oblékaly další členky Svitkova výběru Tereza Pecková-Krakovičová a Romana Hejdová. Národní tým se  sešel v pondělí 12. listopadu. Už v pátek pak odlétá do Švýcarska, kde o den později sehraje partii proti domácímu výběru (17:30). Utkání v belgickém Kortrijku je naplánované na středu 21. listopadu (20:30).

Kvalifikace i se Sarah