ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Po přestávce přijedou Maďarky

Poprvé v rámci EuroCupu se pokusí basketbalistky KP zdolat DVTK Miškolc, zatím ve třech vzájemných duelech se vždy radoval maďarský soupeř - v roce 2015 77:73 a 83:58, nedávno koncem října 77:59. Po kvalifikační reprezentační přestávce, ve středu 28.11., se v hale Vodova hraje odveta, začátek utkání 4. kola skupiny G je v 18 hodin.


Situace v tabulce je vyrovnaná, současné pořadí se ve zbývajících třech kolech může hodně přesypat. Venezia a DVTK mají 5 bodů, KP a Nantes Rezé 4. Maďarky kromě vítězství nad Brňankami ještě uspěly ve Francii 97:87 a prohrály vysoko v Benátkách 75:92. Družstvo KP se pyšní výhrou nad Italkami, ale potom zaváhalo s Nantes Rezé.


Při porovnání silných a slabých stránek středečních rivalů je výrazný rozdíl v úspěšnosti střelby z pole (35%:49%). DVTK má ve statistikách EuroCupu třetí nejlepší útok v soutěži s průměrem 83 bodů, naopak Brňanky si připsaly na konto 61 bodů/zápas.


Palebná síla Miškolce je značná, bude tedy záležet jak se KP podaří eliminovat dvě největší hvězdy hostů - pivotku Mokango z Konga (19,3 b./zápas, 11. v pořadí střelkyň) a Američanku Walker (16 b.). Navíc rozehrávačka Medgyessy je suveréně nejlepší asistentkou EuroCupu (11,3)!


V domácí lize je tým trenéra Lászlo Cziczase třetí, postupně nabral formu a už v soutěži plní roli favorita. Za suveréní euroligovou Šoproní může myslet vysoko! Pod Špilberk dorazila maďarská výprava v úterní podvečer, hráčky se ubytovaly v hotelu A sport a vyrazily na trénink do vedlejší nové haly.


A jako to vypadalo nedávno v Generali areně? Pohroma pro Brňanky přišla ve druhé desetiminutovce (26:11). Koupily školácké chyby, hrály staticky, neudržely vysokou Mokango. Po přestávce zase dominovala na hřišti neomylná Američanka Walker. Celek KP občas předvedl hezkou akci, vyhrál závěrečnou čtvrtinu 22:19. Jenže dobře namazaný maďarský stroj nepřipustil komplikace.  


“Na začátku jsme i vedli, ale jakmile jsme se měli vyrovnat s tvrdým evropským stylem, tak to jsme nezvládali," hodnotil duel v Miškolci trenér KP David Zdeněk. A tím naznačil, co se musí ve středu zlepšit, aby byl výsledek pro jeho děvčata příznivější.


Jenže... Marodka Králova Pole se stále plní, k Andělové a Remenárové (zranila se právě v Miškolci) se přidala Američanka Maddden, která je čerstvě po operaci nohy. Tedy chybí tři hráčky, které měly Brňanky táhnout, místo toho si v této sezoně asi nezahrají. Vzhledem k okolnostem tedy nebude celek KP favoritem. "Holky se o naději na postup určitě poperou, zveme diváky do haly Vodova a s jejich podporou to chceme zvládnout," burcuje před utkáním s DVTK asistent trenéra KP Petr Horák.  


Článek brněnského Deníku - ZDE: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/bez-opory-o-nadeji-kralovo-pole-hosti-v-eurocupu-neoblibeny-miskolc-20181127.html?utm_source=poutaky&utm_medium=web&utm_campaign=poutak-300x300

Po přestávce přijedou Maďarky