EUROCUP 2019/20
Nejbližší domácí utkání
středa 23.10.2019 18:00
KP BRNO (Česká repub.) - Botas SK Ankara (Turecko)
ŽBL 6. kolo neděle 20.10. 17:00 Žabiny - KP BRNO !
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Statutární město Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
Starez sportAutosklo RogerRAPA BzenecEKONaga24Milan TřískaJerseyPEAK - PRO TENAXRádio BEATMŠMTPřemysl VESELÝFIRESTA-FišerMetrostavDIRSGrECoKAP CZH BOOK
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionPavlovín - WINE BARSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Na kousky rozebraná Slovanka

V 10. kole ŽBL splnily basketbalistky KP roli favorita a zdolaly Slovanku MB 88:42. Před úterním odletem do Benátek si tak zlepšily náladu po eurocupové porážce s Miškolcem. V lize se do Vánoc už představí Brňanky pouze jednou, a to 16.12. ve Strakonicích. Derby se Žabinami se z 8.12. přesouvá do roku 2019 kvůli pohárovým povinnostem městského rivala.


Jen chvliku se soupeři tahali o vedení, od stavu 6:6 se už bojovalo podle brněnských not. Pod košem v úvodu vládla Aneta Mainclová (za 10 min. 8 b. a 5 doskoků). Basketbalistky KP hrály jednoduše a chytře, často rozebíraly obranu Středočešek do šroubku.


Ve druhé čtvrtině se chytila i Míša Stará a tak náskok domácích stále narůstal, z množství exhibičních akcí (asistence 23:5) lze vybrat "leteckou" spolupráci Kopecká - Gill. Slovanka pod tlakem domácí ofenzívy nekladla velký odpor a hostující hráčky budou chtít na utkání v hale Vodova co nejrychleji zapomenout.


Na obou stranách vládly lavičkám ženy, Slovanku vedla Kateřina Novotná, KP asistentka Andrea Kuklová, která zaskakovala za zahraničního trenéra, který bude představen v pondělí. 


Hlasy po utkání


Kateřina Novotná, Slovanka MB: "Nebyl to náš povedený zápas, soupeř nás převyšoval ve všech individuálních činnostech. Můžu mít radost jen z pár úseků hry. Na Slavii nebo v Nymburku jsme bojovaly mnohem lépe, v Brně se nám nedařily jednoduché věci. Citelně chyběla Vorlová, má problémy se zády."


Andrea Kuklová, KP Brno: "Naše družstvo podalo zodpovědný a koncentrovaný výkon, soupeři toho v podstatě moc nedovolilo. Navíc spoustou hezkých akcí hráčky bavily diváky."


KP Brno - Slovanka MB 88:42 (21:12, 40:19, 59:27)


Body: Mainclová 24 (11 doskoků), Saurazaité 17, Stará 12, Dudáčková 11, Gill 10, Beránková a Šujanová 4, Tarkovičová, Kopecká a Sládková 2 - Satoranská 12, Motyčáková 11, Rybová 6, fauly: 19:17, TH: 3/3:14/8, trojky: 4:2, rozhodčí Vondráček, Zatloukal, Hecl, 400 diváků.

Na kousky rozebraná SlovankaNa kousky rozebraná SlovankaNa kousky rozebraná SlovankaNa kousky rozebraná SlovankaNa kousky rozebraná Slovanka