ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

EuroCup a žluté vesty

Pobyt basketbalistek KP v Nantes je poněkud dobrodružný, promítá se do něj napjatá aktuální situace ve Francii. Utkání 6. kola eurocupové skupiny G ohroženo není, ale vzhledem k bezpečnostním opatřením má brněnská výprava doporučení do centra a okolí nevycházet!


Skupiny z hnutí tzv. žlutých vest se chystaly dopoledne ve městě na manifestaci, řidiči je poporují - nebo nepodporují - troubením. Hráčky KP dění v Nantes vnímají, zbytek týmu, trenéři a funkcionáři se snaží děvčata uklidňovat a nepřenášet na ně napětí z ulic.


Klub z haly Vodova má dlouholeté výborné vztahy s mládežníky z nedalekého Rennes-Chantepie, každoročně v červnu se zde děvčata z KP zúčastňují velkého mezinárodního turnaje (letos ho dokonce vyhrály...!). Původně měli zástupci z Chantepie i s dětmi dorazit na středeční eurocupový duel a fandit KP, ale při situaci v zemi je to nakonec nepravděpodoné...


A paní Alena Boušková, která v Rennes vyučuje český jazyk a v létě se vždy stará o Moravanky, musela aktuálně odcestovat za svým francouzským manželem do Prahy.... Takže jedinou "místní" Češkou, kterou zástupci KP potkali, byla Míša Zrůstová, bývalá hráčka VALOSUNu KP, nyní hájící barvy Nantes Reze.


Ve středu v poledne přiletěli do Nantes také hudebníci, žesťové kvarteto už tradičně na důležitých utkáních podporuje brněnské basketbalistky a stará se o atmosféru v hledišti. tentokrát přibalili ještě činely i kastaněty, nedbali bezpečnostních rizik a před jedním oblíbeným podnikem šéfa KP dokoncez s velkým úspěchem zahráli...!


Kénik DO-TO-HO...!!!

EuroCup a žluté vestyEuroCup a žluté vestyEuroCup a žluté vestyEuroCup a žluté vestyEuroCup a žluté vesty