ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Pozitivní hodnocení, ale další starosti...

Sedm statečných,


velice pozitivní hodnocení i ohlas zanechalo nedělní vystoupení basketbalistek KP Brno, které odehrály téměř celý zápas v sedmi proti hvězdami nabitému kádru Nymburka.


Z 11ti hráček Středočešek, které zasáhly do utkání jmenujme alespoň populární českou reprezentantku a bývalou hráčku KP Terezu Peckovou nyní Krakovičovou a z pěti nominovaných cizinek (z celkem osmi na soupisce) nejvyšší ženu soutěže 202cm vysokou Rusku Alexandru Khomenchuk nebo neužitečnější hráčku ŽBL, ale dříve také brazilské (2015) i španělské (2017) ligy v ziscích míče, bravůrní dirigentku hry a střelkyni z dálky Američanku Chloe Lynn Wells...!


"Nesmírně si ceníme toho, jak k tomuto souboji naše hráčky přistoupily - nebylo to na krásu, ale na obrovský morál, odevzdaly pro výhru všechny síly co v nich byly. Přitom drobné zdravotní potíže řešily v týdnu také Šujanová (kotník), Sládková, Mainclová i Kopecká (virózy) a Bartáková dorazila do Brna 2 dny před zápasem...," ocenili obětavost Královopolanek svorně trenér Pospíšil i manažer Foltýn, kterým po zranění Anety Mainclové (odehrála pouze 2 minuty, přesnou diagnózu odhalí až magnetická resonance) přibyly další vrásky na čele...


"Jedná se už o šestou hráčku základní rotace, která bude týmu dlouhodobě chybět, není možné trénovat v 9 a to ještě pouze když budeme úplně kompletní - k dispozici jsou do tohoto počtu ještě mládežnické reprezentantky Dudáčková s Tarkovičovou nebo rozmělňovat kvalitu tréninku. Už v pátek před soubojem s Nymburkem jsem suploval desátou hráčku já...," prozrazuje nový lodivod KP Martin Pospíšil, který si zároveň uvědomuje, že je to i pro klub všeobecně nelehká situace.


"Je rozehraná sezona, všechny hráčky se kterými jsme byli dříve v kontaktu nebo je máme dlouhodobě vytipované už jsme oslovili - zájem cítíme, ale jsou pod smlouvami... Přesto se ještě jeden nečekaný manévr během tohoto týdne asi povede," prozrazuje manažer Foltýn, který zároveň bije na poplach i z ekonomického hlediska:


"Tato sezona se neuvěřitelně prodražuje. Proto také stahujeme z hostování v Teamstoru Lauru Olšovou a dle situace bysme museli ukončit i hostování Báry Holubové - na soupisku jsme také dopsali některé nadějné dorostenky, ale ty mají jako prioritu postup na Final Four MČR U19 a hrají víkend co víkend juniorskou extraligu i 1. ligu žen"," dodává statutární zástupce, předseda, jednatel a GM klubu v jedné osobě Richard Foltýn.


Přestože se už po zranění Madden vedení klubu jednomyslně rozhodlo neustupovat z dlouhodobě vydobytých pozic a navýšit rozpočet - nyní to asi bude potřeba znovu...


Kénik DO-TO-HO...!!!

Pozitivní hodnocení, ale další starosti...