ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

V sobotu do Edenu

V sobotu večer (18.45) se basketbalistky KP Brno představí ve 14. kole ŹBL v Praze, v hale Slavie je čeká nevyzpytatelný protivník s pozměněnou tváří. S novou trenérskou dvojicí a čerstvými posilami...!

Slavia neplnila předpokládanou úlohu štiky soutěže a to vedení klubu rázně přes vánoce vyřešilo. Rozloučilo se s trenéry Martinem a Petrem Stavělovými.

V minulém kole tak Slavia zažila úspěšnou premiéru slovenské dvojice Stanislav Onuška – Jozef Rešetár, když si poradila s Teamstore Brno 94:68. K výhře Pražanky nakročily už v první čtvrtině, kterou vyhrály 29:12, nové americké akvizice Cherise Beynon a Leeza Burdgess se shodly na 13 bodech. 

Pražanky v průběhu ligy dokázaly vyhrát v Hradci Králové, ale neuspěly v Trutnově, prohrály se Slovankou. V Brně na podzim sahaly po vítězství, prohrály o bod 73:74. V tabulce je tým, který táhnou české opory Vondráčková a Pohůnková + sedm zahraničních hráček, aktuálně sedmý, KP je na třetí příčce.

Družstvo KP má stále starosti s marodkou, v nedělním utkání s Nymburkem  se zranila pivotka Mainclová. Do Brna naopak dorazila americká rozehrávačka s egyptskými kořeny Reem Moussa. V minulosti v hale Vodova působila a ráda přijala nabídku na návrat do ŽBL. Na podzim působila v portugalské lize v Coimbře (více o Reem v předešlém článku). 

Nejen podle postavení v tabulce jsou Brňanky favoritem, ale čerstvě  restaurovaná Slavia bude nepříjemným soupeřem, oba basketbalové fankluby slibují také bouřlivou atmosféru.


Kénik DO-TO-HO...!!!

V sobotu do EdenuV sobotu do EdenuV sobotu do EdenuV sobotu do Edenu