ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Začíná pohárová obhajoba

Basketbalistky spolupracujících brněnských klubů KP a Teamstore se samozřejmě dobře znají, navíc tento týden se z "úřední" povinnosti potkají dvakrát. Vždy v hale Vodova, nejprve ve středu od 18 hodin v zápase čtvrtfinále Českého poháru, v sobotu je tzv."malé" derby součástí 15. kola ŽBL.


Český pohár dospěl do čtvrtfinále, vítězové čtyř utkání postoupí přímo do Final 4 v Karlových Varech (9.-10.3). Ve středu 16.1. se kromě duelu v Králově Poli potkají Žabiny a Hradec Králové a Trutnov s Nymburkem. Zápas Slovanka - Slavia je na programu 23.1. 


Celek Teamstore ve třetím kole ČP vyřadil U19 Chance 91:58, obhájkyně trofeje z KP měly volno a byly nasazeny přímo do čtvrtfinále. Družstvo KP je jasným favoritem, v ŽBL je na třetí příčce, Teamstore tabulku uzavírá. Vzájemné ligové střetnutí v říjnu v SH Morenda skončilo 101:56 pro KP.   


Před rokem začala cesta KP za pohárovým triumfem čtvrtfinalovým úspěchem v Trutnově. Všichni fanoušci Brňanek věří, že něco podobného nastane i po střetnutí s Teamstore, byť marodka sužuje družstvo nebývalou měrou...

Začíná pohárová obhajoba