ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Opět s Teamstore, ale v lize

Stejní soupeři, stejná hala, jiná soutěž. posun o tři dny. Sobotní zápas 15. kola ŽBL mezi KP Brno a Teamstore Brno naváže na středeční souboj stejné dvojice ve čtvrtfinále Českého poháru. V prvním "malém" derby triumfovaly basketbalistky z haly Vodova 87:30, i v sobotu jsou pochopitelně favoritem.


Utkání třetího s jedenáctým v tabulce ŽBL asi opět nebude příliš vyrovnané, což neznamená, že nebude zajímavé. Oba kluby se hráčsky (i trenérsky) prolínají, děvčata se znají, prestižní náboj bude znát, Zítková, Gašicová, Jandová, Holubová, Stehlíková, Šívrová s pomocí spoluhráček se určitě pokusí uhrát lepší výsledek než ve středu. Zatím má celek Teamstore na kontě jednu výhru v Ostravě.


Pro domácí tým tento a příští týden (volný los) znamená přípravu na únorovou sérii těžkých utkání, zraněními poznamenaný kádr s novými hráčkami se potřebuje poznat - a proto je dobře, že los byl na tuto část sezony přívětivý.


Ligový zápas v hale Vodova začíná v sobotu v 15.30 hodin, v říjnu skončilo "malé" derby v SH Morenda výhrou KP 101:56.


Zajímavost – hráčky Teamstoru, které se prolínají s KP:


- setry Šívrová a Stehlíková za KP v mládí i dospělosti hrávaly (nyní v Kr. Poli trénují kategorie U13 a U17, loni vyhrály s U15 mezinárodní turnaj ve Francii…) - hráčky Zítková a Gašicová do KP hostují v první lize žen (patří mezi nejlepší střelkyně) - basketbalistky Jandová (vede mládežnické kategorie v KP), Holubová a Titzová (hostují nebo přestoupily z KP do Teamstore v letošní sezoně). Navíc trenérka Teamstoru Lucie Zítková dělá také asistentku u královopolské rezervy…


Kénik DO-TO-HO...!!!

Opět s Teamstore, ale v lize