ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Stejný vítěz, jiný průběh

Kdo čekal, že sobotní utkání 15. kola ŽBL KP - Teamstore bude mít podobný průběh jako ve středu v rámci ČP (87:30), tak se mýlil. V krátké době druhé "malé" brněnské derby bylo tentokrát vyrovnanější, nicméně celek KP opět potvrdil roli favorita, zvítězil 72:50 a je v tabulce druhý.


Nejmarkantnější rozdíl proti středě byl v první čtvrtině (29:5 - 12:14), hostující tým najednou více běhal i skákal (0:5, 10:14). "Pro nás je to lepší hrát v sobotu než ve všední den, chodíme do práce a v sobotu se můžeme více soustředit na zápas," vysvětlila proměnu Teamstore Monika Stehlíková. I poločas dopadl pro hostující kolektiv přijatelně, domácím pomohly k náskoku dvě trojky Tarkovičové na 35:23.  


Po přestávce se střetnutí začalo dostávat do očekávaných kolejí, ale družstvo Teamstrore více než 24 bodové vedení domácím nepovolilo. Basketbalistky KP nastoupily vzhledem k marodce v osmi a připisovaly si body z rychlých protiútoků (24:7) a 24 bodů zaznamenaly z šestek.


Hlasy trenérů


Lucie Zítková, Teamstore Brno: "Naše hráčky podaly i bez Báry Holubové, která nám chyběla v rotaci, výborný výkon, bojovaly a odehrály moc hezké utkání. Proti středečnímu pohárovému derby jsme se lépe připravily. Holky hrály disciplinovaně, věděly co mají dělat v útoku. Śkoda zmatkování na začátku třetí čtvrtiny, tam jsme obdržely zbytečné koše. Celkově to tedy bylo mnohem lepší než v poháru."


Martin Pospíšil, KP Brno: "Je mentálně těžké odehrát dva zápasy během tří dnů se stejným soupeřem. Jsme rádi, že to máme úspěšně  za sebou, i když tentokrát jsme nepotvrdili kvalitu, kterou jsme měli potvrdit. Zvládli jsme derby i v okleštěném složení, nyní se můžeme koncentrovat na další střetnutí, která nás od února čekají." 


KP Brno - Teamstore Brno 72:50 (12:14, 40:30, 58:39)


Body: Moussa 15 (vyhlášena nejlepší hráčkou zápasu), Stará 12, Šujanová 10, Oroszová a Bartáková 8, Kopecká 7, Sládková a Tarkovičová 6 - T. Zítková 9, Stehlíková, Selucká a Gašicová 8, fauly: 16:25, TH: 32/24:14/9, trojky: 2:7, rozhodčí Znamínko, Dombrovský, Křičková, 400 diváků.

Stejný vítěz, jiný průběh