ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Rychlý úder KP

Až nečekaně hladce 86:57 zvítězil tým KP Brno v Ostravě a nadále se vyhřívá na druhém místě tabulky ŽBL. Utkání 17.kola bylo rozhodnuté už v prvním poločase, po přestávce hostující kolektiv ubral plyn a rozdíl ve skóre se už nenavyšoval.


Posílené Severomoravanky povzbuzené výhrami nad Slavií a Teamstore tentokrat od začátku ztrácely, jejich obrana kolabovala pod tlakem KP. O kombinační převaze Brňanek svědčí celkem 26 asistencí. Po přestávce hostující družstvo kontrolovalo vývoj střetnutí, zahrála si celá lavička a poprvé se v dresu KP představila i srbská pivotka Kristina Arsanič.


”V prvním poločase jsme dominovali a předváděli basket jaký chceme vždy ukazovat. Je trochu škoda, že po změně stran jsme polevili a nechali soupeře hrát jeho stylem,” hodnotil souboj v hale Tatran brněnský trenér Martin Pospíšil. “Byli jsme lehkovážní, to se nesmí stávat. Musíme zapracovat na tom, abychom hráli konzistentně. Ostrava má svoji kvalitu, mladé naděje podporují cizinky, vítězství si ceníme!”


SBŠ Ostrava - KP Brno 57:86 (12:22, 24:53, 41:73)


Body: A. Kopecká 12, Čorda 10, Tac 9-Šujanová 17, Stará 13 (v lize už 2501), Bartáková 12, Oroszová 11, Gill 10, E. Kopecká 8, Sládková 7, Tarkovičová 6, Arsanič 2, fauly: 14:20, TH: 15/9:14/10, trojky: 6:8, 100 diváků, rozhodčí Jedlička, Karafiát, Kubiš.

Rychlý úder KP