ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

KP nastartovaly trojky pivotů

Těžký týden mají za sebou basketbalistky KP, v neděli 3. února vyhrály v Ostravě, potom si na nich vylámali zuby nejbližší tabulkoví konkurenti. Ve středu Žabiny, v sobotu Hradec Králové, který si odvezl z haly Vodova porážku 49:64! Takže Brňanky si i přes obrovskou marodku udržely druhé místo v ŽBL, navíc v obou zápasech s tuzemskou elitou předvedly výborné výkony a potěšily početné fanoušky.


Tým Hradce Králové působil v úvodu zakřiknutě, do obrátek ho dostala trojka Zavázalové na 4:3 ve 4. min. Průběh utkání 18. kola se vyrovnal, padal koš za koš, do menšího trháku se odpoutal tým KP (17:12). Jenže ze hry domácích se vytrácela lehkost, v útoku chyběl nápad, v obraně důraz. Východočešky tak otočily skóre (20:21) a až do konce poločasu byly i zásluhou 13 ztrát KP častěji ve vedení.


Po změně stran se Brňanky chvíli hledaly (32:37), ale nepropustnou obranou se nastartovaly a trojkami pivotů (3x Oroszová, byla vyhlášená nejlepší hráčkou střetnutí, a 1x Šujanová) ve třetí desetiminutovce (20:9!) strhly definitivně vedení na svoji stranu.


V závěru už domácí družstvo kontrolovalo vývoj, soupeř se marně snažil zastavit rozjetý brněnský expres. Ve druhé půli nasbíraly naopak 13 ztrát Lvice a připsaly si pouhých 16 bodů, o dramatickém průběhu svědčí, že celkem se soupeři vystřídali 11x ve vedení (KP 27 min., Hradec Králové 12 min.).


Hlasy trenérů


Romana Ptáčková, Hradec Králové: "Naplnily se moje obavy, že si v některých fázích nebudeme vědět rady s obranou Brna. To se ukázalo ve druhém poločase, kdy jsme hrály strašně staticky. Domácí mají výbornou pohyblivou obranu, mají vhodné typy hráček, nám všechno dlouho trvalo, naše reakce byly nulové a tak druhý poločas dopadl jak dopadl."


Martin Pospíšil, KP: “Důležité vítězství! Měli jsme velmi dobrý, koncentrovaný vstup do utkání. Ve druhé čtvrtině přišel útlum, dovolili jsme soupeři, aby diktoval tempo. Ve druhém poločase jsme už hráli s elánem a eliminovali silné stránky Hradce. V útoku jsme si vytvářeli pozice a dostávaly se do nich hráčky, které v nich měly být.”


KP Brno - Sokol Hradec Králové 64:49 (17:12, 29:33, 49:42)


Body: Oroszová 19, Stará 14, Šujanová 12, Sládková a Bartáková 8, Kopecká 3 - Minarovičová 10, Effangová 9, Lichtarovič a Bura 6, fauly: 17:19, TH: 17/15:7/5, trojky: 5:4, 680 diváků, rozhodčí Kučírek, Záruba a Výborný. 

KP nastartovaly trojky pivotů KP nastartovaly trojky pivotů KP nastartovaly trojky pivotů KP nastartovaly trojky pivotů KP nastartovaly trojky pivotů