RENOMIA ŽBL 2019/20
Nejbližší domácí utkání
5.10.2019
KP BRNO - BLK Slavia Praha
Brno-Královo Pole, hala Vodova Kénik DO-TO-HO...!
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Statutární město Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
Starez sportAutosklo RogerRAPA BzenecEKONaga24Milan TřískaJerseyPEAK - PRO TENAXRádio BEATMŠMTPřemysl VESELÝFIRESTA-FišerMetrostavDIRSKAP CZH BOOK
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionPavlovín - WINE BARSportareál DružstevníPepsi colaHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Trutnovská ligová spokojenost

Tři kola před koncem dlouhodobé části ŽBL si basketbaloví příznivci párují dvojice pro play off. Podle aktuální tabulky první USK bude hrát se Slovankou, rýsuje se i souboj druhého KP se sedmou Slavií, Nymburk by mohl narazit na Trutnov a hradecké Sokolky na Žabiny. Trutnov má už před sobotním utkáním v hale Vodova (15.30) jistotu, že nemůže být po 22. kolech horší než šestý a v Podkrkonoší tedy vládne po loňském 9. místě velká spokojenost.


Navíc odborníky poněkud podceňované Východočešky v průběhu sezony sympaticky čeřily jinak většinou poklidnou ligovou hladinu, zdolaly dvakrát Slavii, nedávno Nymburk a v listopadu doma po výborném výkonu KP 93:70. Takže Brňanky mají svěřenkyním trenéra Michala Martiška co oplácet!


Ofenzivně laděný Trutnov táhnou Američanky Adams (nejlépe doskakující hráčka ŽBL) a Carter (druhá nejvytíženější basketbalistka ligy a druhá nejlepší střelkyně s průměrem 16 b.), které doplňují Rylichová, Šípová či trojkařka Kozumplíková. Sobotní střetnutí určitě slibuje atraktivní podívanou. Domácí hráčky jsou favoritem, k úspěchu nad tradičním rivalem ale povede jen odpovědný a koncentrovaný výkon bez hluchých míst. 


Sobotní basketbalový program v Králově Poli začne v 11.45 prvoligovým zápasem žen KP B - Havířov, následuje extraliga U14 KP - USK (14, vše ve staré hale Vodova), v neděli pak v závěrečném kole základní části 1. ligy přivítá béčko Olomouc (10).

Trutnovská ligová spokojenost