ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Slovanka bojuje o osmičku

Ještě dvě kola a v neděli skončí dlouhodobá část ŽBL. Ve středu 27.2. je na programu 21. kolo, tým KP jede do Mladé Boleslavi (18) a měl by potvrdit roli favorita. V tabulce osmá Slovanka má play off na dosah, výhra by znamanala definitivu bez ohledu na další zápasy.


Nicméně v případě, že Slovanka ve středu neuspěje a devátá Ostrava překvapí v Trutnově, rozhodne se v sobotu na severu Moravy v přímém souboji o osmé místo. Teoreticky by Slovanka mohla skončit i sedmá a přeskočit Slavii, ale to je už krkolomná varianta.


Brňanky si výhrou mohou pojistit druhou příčku před vyřazovací částí, v Mladé Boleslavi je čeká souboj se zkušeností a mládím. Na své bývalé spoluhráčky z haly Vodova se bude chtít vytáhnout Monika Satoranská, s 13,6 b. a 8 doskoky na utkání je jasným lídrem Středočešek. Trenérka Kateřina Jurková se může spolehnou i na rozehrávačku Harapesovou, dále na Motyčákovou a pivotku Vorlovou.


V neděli Slovanka uspěla v SH Morenda nad Teamstore 80:65. S celky z horní poloviny ligového pořadí však v tomto ročníku ještě nevyhrála, byť hodně doma vyděsila Nymburk a Žabiny. První vzájemné střetnutí v prosinci v Brně skončilo 88:42 pro KP.


 


 

Slovanka bojuje o osmičku