ŽBL 2019/20 sk. A1
Nejbližší domácí utkání
26.2.2020
KP BRNO - Žabiny Brno
Městská hala Vodova 108 - nová, Brno-Královo Pole
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Žabiny zaútočí na třetí místo

O víkendu vyvrcholí základní část ŽBL. Většina tajenek je už vyluštěná, zbývá vyřešit pro play off důležité pořadí na třetí až pátém místě, kde je zatím srovnaná trojice Nymburk, Žabiny a Hradec Králové. Žabiny mohou ještě skončit i třetí a v případném semifinále se vyhnout USK. Jenže potřebují k tomu vyhrát v sobotu v hale Vodova nad KP (15:30) a doufat v klopýtnutí Nymburku na Slavii a Hradce v pátek v SH Královka s USK.


Basketbalistky KP jsou v klidu, na druhém místě už vyhlížejí ve čtvrtfinále sedmou Slavii. Brněnské derby je šlágrem 22. kola, očekává se vyrovnaný průběh, možná i s dramatickou zápletkou, velká návštěva a bouřlivá atmosféra. Únorový z prosince odložený souboj na Rosničce skončil 54:51 pro KP.


Určitě nedojde do třetice ke čtvrtfinalové konfrontaci obou elitních celků z moravské metropole: v sezoně 2016/17 skončila série 3:0 pro KP, vloni 3:1...


Hostující tým má za sebou Final 4 CEWL, kde nesplnil roli favorita a skončil třetí. Náladu si Žabiny zlepšily v malém derby, kdy smetly ve středu Teamstore 105:55. Trenér V. Pruša se v sezoně opírá o osu Záplatová, Adamcová, Webb a Matuzonyté, nově přibyla zkušená Zohnová. Předností Žabin je agresivní obrana a střelba z dálky, mj. mají průměr trojek 6,63 na zápas, KP 3,95. 


Basketbalový program v hale Vodova začíná už v pátek 1.3. předehrávkou extraligy juniorek KP - U19 Chance (19:30), v sobotu hrají juniorky s BA Sparta (12, vždy nová hala). Žákyně U15 se střetnou v sobotu v extralize s HB Basket (14, stará hala) a v neděli s Chomutovem (11.45, nová hala). 

Žabiny zaútočí na třetí místoŽabiny zaútočí na třetí místo