ŽBL 2019/20 sk. A1
Nejbližší domácí utkání
26.2.2020
KP BRNO - Žabiny Brno
Městská hala Vodova 108 - nová, Brno-Královo Pole
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Večerní pražská odveta

Druhými zápasy pokračuje o víkendu play off ŽBL - kromě již ukončené série Žabiny - Trutnov 3:0. Po středečním prvním čtvrtfinalovém souboji vede KP nad Slavii 1:0 po vítězství 79:66. Sobotní odveta začíná v Praze až v 19:30 hodin a tak Brňanky čeká popůlnoční návrat...


Basketbalistky z Králova Pole po druhém místě v základní části jsou pochopitelně favoritkami čtvrtfinále, ale soupeř nemá co ztratit a může jen překvapit. Zvláště v domácím prostředí v Edenu. V Brně se Slávistky představily v dobrém světle a Američanky Beynon a Burdgess, dále Jindrová, Pohunková, Vondráčková či Bakajsová určitě nevzdávají sen o postupu do semifinále. 


V Praze tedy družstvo KP musí zahrát lépe než ve středu v hale Vodova, především bez hluchcých míst. Je třeba počítat s ještě větší agresivitou protivníka rozpáleného místními fanoušky. Play off je vrcholem sezony a Slávistky tuší, že mohou ještě napravit sedmé místo z dlouhodobé části. Je na hráčkách KP, aby hned v úvodu střetnutí naznačily, že kvalita je na jejich straně, připsaly si druhou výhru a v úterý 19.3. sérii doma dokončily! 


V hale Vodova se utká celek KP Brno v extralize U15 s BA Sparta (sobota 16:30) a v neděli se Strakonicemi (10:00, vždy nová hala). Juniorky začínají čtvrtfinalovou extraligovou sérii se Žabinami v hale Rosnička, jde o bitvu sousedů v tabulce (po 22. kolech 4. Žabiny, 5. KP), v sobotu je začátek derby v 16:00 a v neděli ve 12:00.    

Večerní pražská odveta