RENOMIA ŽBL 2019/20
Nejbližší domácí utkání
5.10.2019
KP BRNO - BLK Slavia Praha
Brno-Královo Pole, hala Vodova Kénik DO-TO-HO...!
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Statutární město Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
Starez sportAutosklo RogerRAPA BzenecEKONaga24Milan TřískaJerseyPEAK - PRO TENAXRádio BEATMŠMTPřemysl VESELÝFIRESTA-FišerMetrostavDIRSKAP CZH BOOK
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionPavlovín - WINE BARSportareál DružstevníPepsi colaHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Brněnské derby o finále

Už potřetí za sebou se utkají v play off ŽBL brněnské celky KP a Žabiny (dříve Handicap). V minulých dvou sezonách to však bylo už ve čtvrtfinále a úspěšnější bylo družstvo KP. Tentokrát jde o semifinalovou sérii! V derby se střetnou v tabulce druhý tým se třetím, o dramatičnost - na rozdíl od druhé dvojice USK - Hradec Králové, kde jsou jasným favoritem Pražanky -  je tedy zaděláno...


První utkání je na programu ve středu od 16 hodin v hale Vodova. "Každý zápas začíná stavem 0:0, šance jsou 50:50, rozhodne se na hřišti. Oba celky mají svoji kvalitu, soupeř je hodně jiný než před rokem, má velmi dobrou osu Záplatová, Zohnová a Webb," upozorňuje trenér KP Martin Pospíšil.


Čtvrfinále zvládla obě družstva bez ztráty kytičky, Žabiny vyřadily Trutnov a KP pražskou Slavii shodně 3:0. "Rychlý průběh čtvrtfinále byl pozitivní, bylo více času na regeneraci a taktickou přípravu," liboval si brněnský kouč. Aktuálně jsou jeho hráčky zdravotně v pořádku, samozřejmě stále chybí šest dlouhodobě zraněných děvčat!


V základní části ŽBL se ve vzájemných soubojích vždy radoval hostující tým (51:54 na Rosničce a 63:71 v hale Vodova). Zvláště březnový souboj může být pro basketbalistky KP varováním, protivník trefil 13 trojek, tedy zaznamenal více jak polovinu bodů z dlouhé vzdálenosti.


Brněnské fanoušky tedy čeká svátek pod ženskými koši. Bojuje se na tři výhry: odveta bude v sobotu v Žabovřeskách, potřetí se hraje v Králově Poli v úterý 2. dubna, dále případně ve čtvrtek v hale Rosnička a v sobotu v hale Vodova. "Miluji atmosféru derby, na jedné straně je motivující, na druhou stranu je třeba ho brát pokorně a připravovat se jako na každý jiný zápas," dodal M. Pospíšil. 

Brněnské derby o finále