ŽBL 2019/20 sk. A1
Nejbližší domácí utkání
26.2.2020
KP BRNO - Žabiny Brno
Městská hala Vodova 108 - nová, Brno-Královo Pole
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Jak otočit brněnskou sérii?

Ve čtvrtfinále ŽBL skončily všechny série 3:0, je možné, že podle dosavadního průběhu by mohly skončit obdobě i obě semifinále. USK nad Hradcem Králové a Žabiny nad KP vedou 2:0 a mají v úterý 2. dubna mečbol. Snadněji ho určitě v SH Královka promění Pražanky.


Źabiny už v sobotu v SH Rosnička oslavovaly postup, ale poslední krok může být ještě těžký. Třetí brněnské derby v play off se hraje od 17:30 h. v hale Vodova. "Musíme to konečně zlomit, je to ve hlavách, hlavně naše střelba. Holky mají nastříleno, ale je potřeba to prodat v zápase," řekla jedna z šesti dlouhodobě zraněných opor KP Veronika Remenárová, která teprve nedávno po operaci kolena odložila berle.


Trenér KP Martin Pospíšil vidí ještě další příčinu zatím nepovedeného vystoupení v derby. "Nezvládáme osobní souboje, to musíme změnit, aby byla série ještě zajímavá. Stále je to 2:0, není to 3:0, a my uděláme všechno proto, abychom průběh semifinále zvrátili."


Po porážkách 61:73 a 56:74 se hráčky KP pohybují  kolem 60 nastřílených bodů. Ofenzivně laděné Žabiny těžko udrží na této hranici. Proto je třeba více klidu v koncovce, dávat laciné koše, zejména z brejků, protivníka dostat pod tlak a donutit konečně dotahovat. Vždyť soupeř má na kontě už celkem 40 ztrát, často nepotrestaných... 


 

Jak otočit brněnskou sérii?