ŽBL 2019/20 sk. A1
Nejbližší domácí utkání
26.2.2020
KP BRNO - Žabiny Brno
Městská hala Vodova 108 - nová, Brno-Královo Pole
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Střelecké probuzení

Na rozdíl od předem jasné série USK - Hradec Králové mají semifinalové brněnské derby zápasy v ŽBL zápletku a tak na sebe strhávají pozornost. Výsledky dosavadních bitev mezi KP a Žabinami (61:73, 56:74, 72:57) by mohly působit dojmem, že měly jednoznačný průběh. Jenže opak je pravdou!


Brněnská série přináší zajímavou podívanou, která nachází rozuzlení až v závěrečných minutách všech střetnutí. Stále blíže postupu jsou Žabiny, které budou mít výhodu domácího prostředí ve čtvrtečním čtvrtém utkání. Královo Pole zdá se včas našlo recept na obranu soupeřek. Ve všech dosavadních zápase se totiž proti defenzivě týmu z Rosničky trápilo.


V úterý však svěřenkyně trenéra Pospíšila nastřílely 72 bodů (do té doby v této sezoně Žabinám daly maximálně 63) a získaly svůj první semifinálový bod. Nejlepší střelkyně Michaela Stará si pochvalovala, jak míč putoval z ruky a hráčky si vytvářely dobré pozice. To v předchozích zápasech nebývalo zvykem. Ani nevadilo, že se bodově neprosadila zkušená Edita Šujanová, která se soustředila v šestce na bránění robustní Webb. 


Další duel je na programu už ve čtvrtek od 17 hod. v SH Rosnička, uvidíme, komu bude rychlý spád semifinále více vyhovovat. Žabiny mají druhý mečbol, basketbalistky KP zase po úterní radosti cítí velkou šanci, že s nepříznivě se vyvíjející sériií lze ještě něco udělat. "Máme před sebou ještě dva zápasy," tvrdila neochvějně Míša Stará v úterý. Což by znamenalo vyrovnání na 2:2 i to, že se bude hrát ještě v sobotu... 

Střelecké probuzení