ŽBL 2019/20 sk. A1
Nejbližší domácí utkání
26.2.2020
KP BRNO - Žabiny Brno
Městská hala Vodova 108 - nová, Brno-Královo Pole
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Sobotní vítěz jde do finále

Z hrany propasti se vyškrábaly hráčky KP v brněnské semifinalové sérii ŽBL. Prohrávaly 0:2 a při svazujícím vědomí, že už nemohou zaváhat, vyrovnaly na 2:2! A tak je čeká v sobotu od 16:30 h. pátý rozhodujcí zápas v domácí hale Vodova, kde však poslední dvě ligová utkání se Žabinami ztratily.


Čtvrtý souboj v hale Rosnička si basketbalistky KP zkomplikovaly, dobrý rozjezd pokazily zahazováním jasných šoupáků a tak soupeř šel do krátkého vedení 30:28. Vzápětí se však výborná hostující obrana podepsala na důležitém úderu na 43:57, dařilo se trestat ztráty Žabin (9:15) a běhat do brejků (9:15), což znamenalo výsledek 57:66.


V pátém duelu se Královo Pole pokusí navázat na výkony z úterý a čtvrtka, na neutuchající elán a důraz v každém střetu. Žabiny zase mohou oprášit taktiku z prvního play off derby, kdy vyhrály 71:63. Trenéři se pokusí překvapit nějakou novinkou, ale důležitá bude momentální pohoda a odhodlání každé hráčky. Kdo zvítězí, jde do finále! 


V hale Vodova se o víkendu ještě představí kadetky KP ve čtvrtfinále extraligy s HB Basket Praha (sobota 12:30, neděle 10, vždy nová hala), ženy KP B ukončí prvoligovou sezonu zápasy s Nuslemi (sobota 14:30, stará hala) a Havířovem (neděle 12:15, nová hala).

Sobotní vítěz jde do fináleSobotní vítěz jde do fináleSobotní vítěz jde do fináleSobotní vítěz jde do fináleSobotní vítěz jde do finále