ŽBL 2019/20
Nejbližší domácí utkání
1.2. 15:30
KP BRNO - BK Žabiny Brno, hala Vodova (stará...!)
25.1. 14:00 KP BRNO - BK Žabiny, F4 ČP Kutná Hora
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Pohárové finalistky o 3. místo

V ŽBL budou tento týden na programu pouze utkání o bronz. Střetnou se KP Brno s Hradcem Králové, tedy celky, které neuspěly v semifinále. Úvodní utkání o 3. místo se hraje v úterý 9.4. od 17 hod. v hale Vodova v Brně, druhý zápas je na programu v hale Sokola v Hradci v pátek od 17:30 hod. Třetí souboj bude 16.4. v Brně, případný čtvrtý 19.4. u Labe a pátý 23.4. pod Špilberkem.


Lvice skončily po základní části ligy páté, ve čtvrtfinále si však poradily se čtvrtým Nymburkem 3:0, v semifinále podle očekávání prohrály s českým suverénem USK 0:3. Vzhledem k rychlému průběhu série měly Východočešky dostatek času na přípravu na duely o bronz, naopak Brňanky po dramatu se Žabinami (2:3) měly pouhé dva dny na nastartování se na dalšího protivníka...


V této sezoně se obě družstva potkala třikrát, v lize KP i Lvice vždy využily domácí prostředí (Lvice vyhrály 78:74, KP 64:49), v březnovém finále Final 4 ČP v Karlových Varech byl šťastnější Hradec po vítězství 68:63. Trenérka Ptáčková se opírá o osvědčenou osu Zavázalová, Minarovičová, Effangová, Klaudová, Marečková a Kulichová. Lvice se pyšní průměrem trojek 6,15 a doskoků 43,4 na zápas.


Pro hráčky KP bude důležité rychle zapomenout na nevydařené semifinále, přijmout novou, tentokrát bronzovou výzvu a zakončit sezonu s medailí na krku!   

Pohárové finalistky o 3. místo