EUROCUP 2019/20
Nejbližší domácí utkání
středa 23.10.2019 18:00
KP BRNO (Česká repub.) - Botas SK Ankara (Turecko)
ŽBL 6. kolo neděle 20.10. 17:00 Žabiny - KP BRNO !
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Statutární město Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
Starez sportAutosklo RogerRAPA BzenecEKONaga24Milan TřískaJerseyPEAK - PRO TENAXRádio BEATMŠMTPřemysl VESELÝFIRESTA-FišerMetrostavDIRSGrECoKAP CZH BOOK
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionPavlovín - WINE BARSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

V EuroCupu s basketbalovými giganty

Do příštího ročníku EuroCupu basketbalistek se zapojí 41 týmů, z toho 3 celky budou poražení z kvalifikace o Euroligu. Jedna dvojice bude tedy hrát eurocupovou kvalifikaci.


Čtyřicítka týmů bude na mnichovském losování koncem července rozdělena do deseti skupin ve dvou konferencích. Už nyní je jasné, že KP Brno si podle regionálního dělení FIBA Europe zahraje tentokrát ve východní konferenci 1, kde se může potkat s giganty z Turecka (Galatasaray, Hatay, Besiktas), Ruska (MBA Moskva a Spartak Moskevská oblast) či polskými Polkowicemi.


Zajímavé by bylo “federální” derby s Ružomberkem, exotickými soupeři mohou být kosovská Priština nebo izraelská Ramla. Početné zastoupení tureckých nebo ruských družstev zvýší v konferenci 1 postupující z kvalifikace mezi Noginskem a Kayseri.

V EuroCupu s basketbalovými giganty