ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

V EuroCupu s basketbalovými giganty

Do příštího ročníku EuroCupu basketbalistek se zapojí 41 týmů, z toho 3 celky budou poražení z kvalifikace o Euroligu. Jedna dvojice bude tedy hrát eurocupovou kvalifikaci.


Čtyřicítka týmů bude na mnichovském losování koncem července rozdělena do deseti skupin ve dvou konferencích. Už nyní je jasné, že KP Brno si podle regionálního dělení FIBA Europe zahraje tentokrát ve východní konferenci 1, kde se může potkat s giganty z Turecka (Galatasaray, Hatay, Besiktas), Ruska (MBA Moskva a Spartak Moskevská oblast) či polskými Polkowicemi.


Zajímavé by bylo “federální” derby s Ružomberkem, exotickými soupeři mohou být kosovská Priština nebo izraelská Ramla. Početné zastoupení tureckých nebo ruských družstev zvýší v konferenci 1 postupující z kvalifikace mezi Noginskem a Kayseri.

V EuroCupu s basketbalovými giganty