ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Úvod na východě Čech

ŽBL bude v sezoně 2019/20 pouze desetičlenná, los nového ročníku rozhodl, že první dvě kola odehraje tým KP ve východních Čechách. Nejprve v Trutnově (28.9.) a 2.10. v Hradci Králové.


V hale Vodova se Brňanky představí 5.10. v duelu se Slavií. Potom zamíří do Strakonic k zápasu s U19 Chance (9.10.), doma přivítají Slovanku MB (12.10.) a 19. října je čeká derby s Žabinami na Rosničce! Za týden se střetnou v Králově Poli s obhájkyněmi titulu z USK Praha, potom vyrazí do Ostravy (2.11.).


První polovinu základní části zakončí družstvo KP Brno doma soubojem s Chomutovem (23.11.), který nahrazuje v lize Nymburk. Odvety startují 30.11. a do haly Vodova zavítá Trutnov.


Vítěz dlouhodobé části postupuje přímo do play off, další celky si zahrají nadstavbu, ve skupině A (týmy na 2.-5. místě) dvoukolově každý s každým, ve skupině B (6,-10.) jednokolově. Do čtvrtfinále postupuje prvních osm celků.

Úvod na východě Čech