EUROCUP 2019/20
Nejbližší domácí utkání
středa 23.10.2019 18:00
KP BRNO (Česká repub.) - Botas SK Ankara (Turecko)
ŽBL 6. kolo neděle 20.10. 17:00 Žabiny - KP BRNO !
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Statutární město Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
Starez sportAutosklo RogerRAPA BzenecEKONaga24Milan TřískaJerseyPEAK - PRO TENAXRádio BEATMŠMTPřemysl VESELÝFIRESTA-FišerMetrostavDIRSGrECoKAP CZH BOOK
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionPavlovín - WINE BARSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

KP Brno v eurocupové skupině A

Napětí by se dalo v salonku mnichovského hotelu Hilton krájet, v úterý totiž nastal pro nejlepší ženské kluby starého kontinentu den D. Losovala se Euroliga a EuroCup basketbalistek! Osud všech přihlášených týmů měla v rukou bývalá řecká reprezentantka Zoi Dimitrakou.


V EuroCupu se jediný český zástupce KP Brno dočkal zajímavé společnosti, navíc s jednou neznámou. Z prvního koše byl do skupiny A nalosován poražený z euroligové kvalifikace Botas (Tur.) - Gdyně, dále z druhého polský Gorzow WLKP a ze čtvrtého exotická izraelská Ramla! 


Brňanky byly zařazeny poprvé do východní Konference 1, vyhnuly se ale ruským celkům a tak v Králově Poli panuje spokojenost. Zástupce KP pozdravil v Mnichově výkonný ředitel FIBA Europe Kamil Novák. “Máte atraktivní a sportovně hratelnou skupinu. Nemusíte se obávat ani případného tureckého týmu, navíc nemyslím, že by byl proti Gdyni velkým favoritem.”


Družstva Gdyně a Ramly už v minulosti v Brně hrála v rámci Euroligy na Rosničce, na souboje Dydekové s pivotkami Imosu vzpomínal prezident polského klubu, tentokrát by se Gdyně případně představila za kopcem v hale Vodova. Pod Špilberk určitě dorazí Ramla, izraelské mistryně spoléhají tradičně na skvělé americké basketbalistky, aktuálně na střelkyni T. Mitchell, hvězdu WNBA z Indiana Fever. 


Hodně napoví zápas prvního kola skupiny A. Gorzow, který aktuálně získal Američanku Copper (vloni v EuroCupu měla za turecký Genclik 21 b. na zápas a byla třetí v pořadí střelkyň!), hostí KP 17. října. Gorzow je spolufavoritem skupiny, v minulém ročníku vypadl v 1. kole play off s Lyonem. Další zápasy KP: v hale Vodova 23.10. s poraženým z kvalifikace Euroligy Botas - Gdyně, 6.11. s Gorzowem a 4.12. s Ramlou, venku ještě 31.10. s Ramlou a 28.11. s neúspěšným z dvojice Botas-Gdyně. 

KP Brno v eurocupové skupině AKP Brno v eurocupové skupině AKP Brno v eurocupové skupině AKP Brno v eurocupové skupině AKP Brno v eurocupové skupině A