ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

KP povede Dušan Medvecký

Těsně před zahájením letošní sezony muselo vedení KP Brno reagovat na závažnou osobní situaci hlavního trenéra Martina Pospíšila, který se i přes víceletý kontrakt musel s celou rodinou neočekávaně vrátit na Slovensko a nejméně v nejbližších třech měsících být každodenní oporou vážně nemocné manželce.


"Velmi tazke rozhodnutie ale momentalne vzhladom na osobnu situaciu nevyhnutne. Mrzi ma ze nemozem pokracovat v nastolenej praci, ktora mi davala velky zmysel. Dakujem hrackam, manazmentu klubu, ktori tuto situaciu pochopili a urgentne dokazali riesit. KP drzim palce aby sa podarilo klub nadalej rozvyjat a dosiahnut stanovene ciele", uvedl Martin Pospíšil z Bratislavy pro klubový web. Do poslední chvíle se také zvažovala varianta jeho částečného dojíždění.


Během minulého týdne se tedy rychle rozjela jednání nejenom s tuzemskými a slovenskými trenéry, ale také se zahraničními odborníky, kteří splňovali klubová kritéria, nebyli doposud ještě úplně pracovně či trenérsky vázáni a byli ochotni okamžitě naskočit do rozjetého rychlíku...


A během víkendu už bylo jasno, ze tří v tu dobu připadajicích alternativ vybralo vedení KP Brno tu "ostravskou" - Dušana Medveckého. Dlouholetý hráč naší i československé nejvyšší basketbalové soutěže, mistr republiky a reprezentant se v posledních deseti letech jako trenér věnoval zejména mužům NH Ostrava, se kterými v roce 2013 získal senzační bronz a také označení trenéra roku.


"Vždy jsem sice říkal, že basket je jenom jeden, ale trénování ženské složky mě doposud míjelo. Nečekaná nabídka z KP Brno mě však velice zaujala, protože jde v posledních letech o klub z těch nejvyšších pater tabulky ŽBL a jako hráč jsem vždy měl rád také atmosféru evropských pohárů. Po osobní schůzce s managementem KP v Olomouci jsem již měl jasno, že tento zásadní krok trenérské kariéry udělám...", doplnil již do Brna se přesunuvší Medvecký a jako dobrý příklad uvedl jeho trenérského kolegu Svitka, se kterým se dobře znají a mimo jiné se potkají také v již dohodnutém přípravném zápase proti Wisle Krakov na turnaji v Ružomberku.


Kénik a Dušane - DO-TO-HO...!!! Martine díky a držíme všichni palce!

KP povede Dušan Medvecký