ŽBL 2020/21
Nejbližší domácí utkání
4.11.2020...?
KP BRNO - ZVVZ USK Praha...?
KÉNIK A ČESKÝ SPORT...............: DO-TO-HO...!!!
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3NÁSKOKTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?Penzion Pod kapličkoubadminton kovařovicovatenis horovaSimost

V neděli do Trutnova

V pátek zápasem Chomutov - Slavia (75:72...!) odstartoval nový ročník Renomia ŽBL. První hrací víkend je složen jen ze čtyř utkání, Ostrava s U19 Chance se střetne až v listopadu. Na basketbalistky KP Brno se těší v Trutnově, duel tradičních rivalů se bude hrát v neděli v Podkrkonoší.


Východočešky obsadily v minulé sezoně v lize šesté místo, Brňanky čtvrté, ale na poslední souboj v Trutnově nevzpomínají rády, v listopadu odjely s nadílkou 93:70! Doufejme, že tentokrát splní roli favoritek a nenechají se zaskočit trutnovským elánem.


"Náš tým je výrazně mladší něž vloni, potřebujeme získat zkušenosti. Cítím, že se chceme prát za každého stavu i se silnějšími soupeři, což je výborný základ pro další práci," řekl trenér Trutnova Michal Martišek, jenž bude v sezoně postrádat obávanou zámořskou dvojici Carter, Adams, tentokrát bude spoléhat na Rylichovou, Kozumplíkovou, Vašákovou či americkou pivotku Cotton.


Na opačné lavičce zažije profesní premiéru Dušan Medvecký, ostravský patriot, který přechází od mužů k ženám. "Můj přechod do Brna se uskutečnil narychlo. Zatím neznám sílu české ligy, ale snad se náš v podstatě nový tým zařadí v tabulce do čtvrtého místa, v těchto vodách se chceme pohybovat. V přípravě jsme bojovali i s eurocupovými týmy, Ružomberok ani Gyor jsme neporazili, tři čtvrtiny jsme však s nimi hráli vyrovnaně. Do náročné sezony protkané EuroCupem by bylo dobré se v Trutnově, který určitě chce opět do play off, odrazit vítězně."


Více v článku brněnského Deníku - ZDE: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/kralovo-pole-k-nepoznani-mlady-tym-vstoupi-do-sezony-skromnejsi-20190929.html


Střetnutí Trutnov - KP začíná v neděli 29. září v 17 hodin v hale při ZŠ Komenského. V Brně se představí juniorky KP, v extralize hostí Nusle (sobota 19:15, stará hala Vodova) a Slovanku (neděle 9:30, hala VUT Purkyňova).

V neděli do Trutnova