EUROCUP 2019/20
Nejbližší domácí utkání
středa 23.10.2019 18:00
KP BRNO (Česká repub.) - Botas SK Ankara (Turecko)
ŽBL 6. kolo neděle 20.10. 17:00 Žabiny - KP BRNO !
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Statutární město Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
Starez sportAutosklo RogerRAPA BzenecEKONaga24Milan TřískaJerseyPEAK - PRO TENAXRádio BEATMŠMTPřemysl VESELÝFIRESTA-FišerMetrostavDIRSGrECoKAP CZH BOOK
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionPavlovín - WINE BARSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

V neděli do Trutnova

V pátek zápasem Chomutov - Slavia (75:72...!) odstartoval nový ročník Renomia ŽBL. První hrací víkend je složen jen ze čtyř utkání, Ostrava s U19 Chance se střetne až v listopadu. Na basketbalistky KP Brno se těší v Trutnově, duel tradičních rivalů se bude hrát v neděli v Podkrkonoší.


Východočešky obsadily v minulé sezoně v lize šesté místo, Brňanky čtvrté, ale na poslední souboj v Trutnově nevzpomínají rády, v listopadu odjely s nadílkou 93:70! Doufejme, že tentokrát splní roli favoritek a nenechají se zaskočit trutnovským elánem.


"Náš tým je výrazně mladší něž vloni, potřebujeme získat zkušenosti. Cítím, že se chceme prát za každého stavu i se silnějšími soupeři, což je výborný základ pro další práci," řekl trenér Trutnova Michal Martišek, jenž bude v sezoně postrádat obávanou zámořskou dvojici Carter, Adams, tentokrát bude spoléhat na Rylichovou, Kozumplíkovou, Vašákovou či americkou pivotku Cotton.


Na opačné lavičce zažije profesní premiéru Dušan Medvecký, ostravský patriot, který přechází od mužů k ženám. "Můj přechod do Brna se uskutečnil narychlo. Zatím neznám sílu české ligy, ale snad se náš v podstatě nový tým zařadí v tabulce do čtvrtého místa, v těchto vodách se chceme pohybovat. V přípravě jsme bojovali i s eurocupovými týmy, Ružomberok ani Gyor jsme neporazili, tři čtvrtiny jsme však s nimi hráli vyrovnaně. Do náročné sezony protkané EuroCupem by bylo dobré se v Trutnově, který určitě chce opět do play off, odrazit vítězně."


Více v článku brněnského Deníku - ZDE: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/kralovo-pole-k-nepoznani-mlady-tym-vstoupi-do-sezony-skromnejsi-20190929.html


Střetnutí Trutnov - KP začíná v neděli 29. září v 17 hodin v hale při ZŠ Komenského. V Brně se představí juniorky KP, v extralize hostí Nusle (sobota 19:15, stará hala Vodova) a Slovanku (neděle 9:30, hala VUT Purkyňova).

V neděli do Trutnova