EUROCUP 2019/20
Nejbližší domácí utkání
středa 23.10.2019 18:00
KP BRNO (Česká repub.) - Botas SK Ankara (Turecko)
ŽBL 6. kolo neděle 20.10. 17:00 Žabiny - KP BRNO !
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Statutární město Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
Starez sportAutosklo RogerRAPA BzenecEKONaga24Milan TřískaJerseyPEAK - PRO TENAXRádio BEATMŠMTPřemysl VESELÝFIRESTA-FišerMetrostavDIRSGrECoKAP CZH BOOK
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionPavlovín - WINE BARSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Drtivý finiš KP

Úspěšně vstoupily do nového ročníku ŽBL hráčky KP Brno. V Trutnově vyhrály 92:71, tři čtvrtiny ale soupeř vzdoroval a hostující tým potvrdil roli favorita až v závěru. Raketový finiš Brňanek byl však drtivý a je příslibem do dalších bojů.


Diváky držel ve varu i vyrovnaný průběh, oba celky se sedmkrát vystřídaly ve vedení. Východočešky doplatily na 26 ztrát, inkasovaly 28 bodů. Naopak se jim dařily doskoky (49:37), zvláště 20 útočných doskoků protivníka je pro družstvo z haly Vodova varováním. Tým KP měl pět dvouciferných střelkyň v čele se šestnáctibodovou dvojicí Stará - Potter.


Hlasy trenérů


Premiéru v ženské lize absolvoval brněnský trenér Dušan Medvecký: “Byl jsem docela klidný, ze strany našich děvčat to bylo ale nervózní a když domácí basketbalistky začaly najíždět a rychle běhat, tak obrana nestíhala. Po uragánu v šatně ani třetí čtvrtina nebyla optimální, ale v závěru jsme dostali jen osm bodů. Kdybychom nazačali vlažně, tak by bylo vítězství snadnější.”


Michal Martišek, Trutnov: "Až do zranění naší Vašákové na začátku poslední čtvrtiny jsme byli vyrovnaným soupeřem. Královo Pole potvrdilo svoji kvalitu. Výsledek je pro nás hodně krutý."


Trutnov-KP Brno 71:92 (20:19, 34:41, 63:66)


Body: Rylichová 21, Kozumplíková 13, Finková 12 - Stará (4 trojky) a Potter 16, Andělová 15, Green 14, Remenárová 13, Kopecká 8, Tarkovičová a Hadačová 4, Beránková 2, fauly: 18:27, TH: 35/26:22/16, trojky: 7:6, rozhodčí Vávrová, Kejklíček a Kovář, 190 diváků.

Drtivý finiš KPDrtivý finiš KPDrtivý finiš KPDrtivý finiš KPDrtivý finiš KP