ŽBL 2020/21
Nejbližší domácí utkání
4.11.2020...?
KP BRNO - ZVVZ USK Praha...?
KÉNIK A ČESKÝ SPORT...............: DO-TO-HO...!!!
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3NÁSKOKTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?Penzion Pod kapličkoubadminton kovařovicovatenis horovaSimost

Slavia bude zlobit

Ani 3. kolo ŽBL nebude o víkendu kompletní, zápas Trutnov - Strakonice se hraje 17.10, Ostrava se Žabinami 6.11. Poprvé v nové sezoně se v hale Vodova představí basketbalisky KP v duelu se Slavií, soutěžní premiéru před vlastními fanoušky bude mít trenér Medvecký (velice obsahlý rozhovor na idnes si můžete přečíst ZDE:https://www.idnes.cz/sport/basket/dusan-medvecky-profil.A191004_505918_sport-basket_tof) a hráčky Hadačová, Green, Potter a van Grinsven.


Oba celky mají v tabulce shodnou bilanci jedna výhra, jedna porážka. Slavia nezvládla dramatickou zápletku u nováčka v Chomutově, náladu si Pražanky zlepšily ve středu jasným vítězstvím nad Trutnovem.


Jako v minulých letech mají trenéři Slavie Rešetár a Onuška v kádru zajímavé cizinky a kvalitní české hráčky (Hošková, Mircová, Bakajsová). Se Slavií se proto počítá do horní poloviny tabulky. Určitě si Pražanky chtějí vylepšit sedmé místo ze sezony 2018/19,  v jarním čtvrtfinále ligy prohrály právě s KP 0:3 na zápasy. 


Do Brna se v dresu Pražanek vrátí Bára Holubová, která basketbalové zrála v hale Vodova, ale kvůli studiu se rozhodla pokračovat pod vysokými koši u Vltavy. Zajímavé bude setkání dvou nizozemských pivotek, brněnské Chatilly van Grinsven a hostující Richelle van der Keijl (196 cm)!


Favoritem utkání KP - Slavie jsou domácí hráčky, ale jednoduché to mít asi nebudou. V nové hale Vodova je začátek v 15:30 hod., na ŽBL naváže 1. liga žen soubojem KP Brno B - Jablonec (18). V neděli si zde béčko KP zahraje se ŠKO - ENERGO MB (10).

Slavia bude zlobit