ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Levhartice budou kousat

Po reprezentační pauze pokračuje o víkendu Renomia ŽBL 9. kolem. Až do Vánoc čeká na tým KP kvarteto silných soupeřů, nejprve se v pořadí třetí Brňanky střetnou v sobotu s šestým Chomutovem a završí tak první polovinu dlouhodobé části. Levhartice nahradily v lize Nymburk a jako nováček si vedou zdatně.


V tabulce si Levhartice hlídají střed, play off by jim nemělo uniknout, zejména v bouřlivém domácím prostředí uštvaly Slavii, Slovanku i Trutnov. Na venkovních hřištích uspěly jen ve Strakonicích, v Ostravě však prohrály pouze o 3 body. 


Trenér Tomáš Eisner se může spolehnout na několik opor v čele s bývalou basketbalistkou KP Monikou Satoranskou (sestřenice populárního Tomáše), dále na pivotky Vorlovou, Eisnerovou a Salačovou, rozehrávačky Žílovou, Aulichovou a na křídle na Krejzovou. Zkušeným hráčkám se nerozklepou kolena před žádným protivníkem a v Králově Poli se pokusí co nejvíce ztížit domácím roli favorita. 


Celek KP se po reprezentační přestávce sešel pohromadě až v úterý, kdy se vrátiy od svých národních kolektivů Beránková, Andělová, Remenárová a van Grinsven. „Reprezentační přestávka byla tragédie. Pro nás to byla kalvárie, protože jsme měli čtyři hráčky v nároďácích a mohli trénovat jen v sedmi,“ připomenul kouč KP Dušan Medvecký. Současně ale doufá, že do soboty se mu podaří tým nastavit tak, aby zvládl zápas s Chomutovem (15:30, nová hala Vodova) i další těžké předvánoční duely.


V nové hale Vodova se představí v extralize i juniorky KP, v sobotu hostí Olomouc (10), v nedělí Havířov (11:45).

Levhartice budou kousat