ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Od trápení k výhře

ŽBL má za sebou polovinu dlouhodobé části. Tým KP si v 9. kole soutěže poradil s Chomutovem 77:55. Zápas měl domácí kolektiv pod kontrolou, i když občas to ve hře KP zaskřípalo. V ligové tabulce jsou Brňanky aktuálně třetí se sedmi výhrami a dvěma porážkami (USK, Hradec Králové).


Oba celky se na začátku spíše oťukávaly, ligová přestávka byla znát. Brňanky se snažily diktovat tempo, hostující družstvo, které nastoupilo jen v osmi (bez Satoranské a Krejzové), zase čekalo na chyby KP. Což stačilo, aby byly Levhartice dlouho v závěsu.


Brňanky se utrhly až krátce před přestávkou a definitivně rozhodly nástupem po změně stran (50:34).  Tým KP zvítězil zcela zaslouženě, lépe doskakoval (52:36), projevila se i síla brněnské lavičky (44:10), Levhartice doplatily i na bídnou střelbu trojek (7,1%).


Hlasy trenérů


Tomáš Eisner, Chomutov: "Přijeli jsme v okleštěné sestavě a odehráli velmi dobré utkání pokud jde o obrannou fázi. Horší to bylo v útoku, tam se trápíme, kdyby procento střelby bylo lepší, tak to byl vyrovnanější zápas. Rozhodlo i to, že Brno nás přeskákaklo."


Dušan Medvecký, KP: "Dalo se čekat nějaké trápení, moc jsme toho bez čtyř děvčat v reprezentanční pauze nepotrénovali. Chomutov přijel s osmi hráčkami, mysleli jsme, že to půjde samo. Z naší strany výhra cenná, byť utrápená, ale počítá se. Máme ponaučení pro příště, že žádný soupeř se sám neporazí."


KP Brno - Chomutov 77:55 (18:16, 43:33, 60:44)


Body: Remenárová 14, Andělová a Potter 12, Kopecká 10, Tarkovičová 8, Beránková a van Grinsven 6, Green 5, Dudáčková 4 - Vorlová 15, Kučerová 12, Aulichová 11. Fauly: 16:20, TH: 19/11:14/8, trojky: 6:1, rozhodčí Vávrová, Perlík a Petrák, 400 diváků.Od trápení k výhře