ŽBL 2020/21
Nejbližší domácí utkání
21.11.2020...?
KP BRNO - Loko Trutnov...?
KÉNIK A ČESKÝ SPORT...............: DO-TO-HO...!!!
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3NÁSKOKTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?Penzion Pod kapličkoutenis horovabadminton kovařovicovaSimostIFCOR - klinické laboratoře

KP v EuroCupu do Turecka!

Basketbalistky KP Brno vstoupí tento týden do závěrečných bojů ve skupinové fázi EuroCupu. Po přestávce vyhrazené kvalifikaci národních družstev o ME všech 40 klubů čekají ještě dvě kola, po nichž bude jasno o postupujících do play off. 


Brňanky cestují poprvé v novodobé historii do Turecka, kde se ve čtvrtek střetnou v Ankaře s Botasem SK. Začátek je v 19 hodin místního času (17:00 našeho). První vzájemný zápas ve 2. kole nedopadl pro hráčky KP nejlépe, prohrály v hale Vodova 63:88, když hostující K. Mitchell nastřílela 33 bodů.


Botas SK vede po čtyřech kolech tabulku vyrovnané skupiny A se 7 body, Ramla a Gorzow mají šest a KP pět bodů. Tedy i Moravanky mají po výhře nad polským Gorzowem šanci ještě promluvit do pořadí.


Během středy se Brňanky přesunuly z Prahy přes Istanbul do Ankary, cestou z letiště zažily odpolední mumraj v tomto pět a půl milionovém velkoměstě. Autokaru Botasu musela klestit cestu houkající a blikající policejní Toyota, jinak by Brňanky  byly na cestě do hotelu Limak Ambassadore mnohem déle...


Večer vyrazila výprava do z hotelu docela vzdálené haly (D.S.I. etlik spor salonu), kde si hráčky zatrénovaly. "Bylo to jen takové protáhnutí, seznámení s halou a míči. Cesta do Turecka byla dlouhá a únavná. Zdravotně jsme v pořádku, popereme se určitě o vítězství, vždyť chceme ještě zabojovat o postup," prohlásil trenér KP Dušan Medvecký.


V den zápasu, během snídaně, přišel tým KP pozdravit velvyslanec ČR v Turecku pan Pavel Kafka, zástupci jeho úřadu budou spolu s krajany a fanoušky také v hledišti. Hráčky si dopoledne ještě zatrénovaly, po protažení si především zastřílely a naladily se bojovnou náladou na večer.


O cestě za postupovou touhou, na kterou Královopolanky vyrazily netradičně již v úterý po společné večeři, vás budeme prostřednictvím nejenom našich stránek, ale i dalších sociálních sítí a doprovázejících médií podrobně informovat.


Kénik v Turecku DO-TO-HO...!!!

KP v EuroCupu do Turecka!KP v EuroCupu do Turecka!KP v EuroCupu do Turecka!KP v EuroCupu do Turecka!KP v EuroCupu do Turecka!