ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Senzační výhra v Ankaře

Po velice dramatickém průběhu zvítězily basketbalistky KP v Ankaře nad Botasem SK 80:75 a uchovaly kolo před koncem skupinové části naději na postup z vyrovnané eurocupové skupiny A. Ve středu od 19 hodin hostí v hale Vodova v závěrečném utkání základní skupiny izraelskou Ramlu.


Brňankám vyšel zejména druhý poločas, zápas se jim podařilo zvrátit neúprosnou defenzívou. V útoku úsilí celého kolektivu korunovaly v klíčových momentech Gabby Green, Míša Stará a Chatilla van Grinsven.


O výsledku dramatické bitvy se rozhodlo v posledních minutách. Brňanky většinu zápasu dotahovaly, skóre otočily na začátku poslední čtvrtiny a vybudovaly si až sedmibodový náskok (61:68).


Domácí basketbalistky mocně dotahovaly, trefily trojku takřka z půlky, jenže Míša Stará se svojí přesnou rukou vždy přispěchala v pravý čas. Zaznamenala po přestávce 14 bodů, z toho čtyři trojky! Hostující kolektiv měl jen 13 ztrát, vyrovnal se Botasu v doskakování (37:36), měl lepší lavičku (4:26) a skvělou 45% střelbou trojek.


Moravankám pomohlo, že Botas SK nastoupil bez svých opor, zejména Američanky K. Mitchell a Angličanky Fagbenle, které v říjnu zařídily vítězství v Brně 88:63. Údajně nezapadly do pro Euroligu budovaného týmu, ale objevují se i spekulace o finančních potížích tureckého klubu. 


"Super. Letěli jsme do Turecka vyhrát a to se povedlo. Naší dobrou obranou jsme po změně stran nutili Botas k chybám. Naopak my dávali lehké koše," zhodnotil ankarské drama kouč KP Dušan Medvecký, který tak dostal parádní dárek k 55 narozeninám. "Zkušeně jsme to přes Mišu Starou, Chatillu a Gabby dohráli. Gratulaci směřujte k holkám, ty hrají, já jsem jen ten co pobíhá za lajnou, maluje na tabulku a křičí."


Celá výprava KP byla po utkání přijata českým velvyslancem v Turecku panem Pavlem Kafkou, který napínavý duel s celou rodinou osobně sledoval, ve čtvrtek před půlnocí v jeho rezidenci. Děvčata tak prožila nevšední a příjemný večer, na který budou dlouho vzpomínat.


Botas SK - KP Brno 75:80 (22:18, 40:34, 59:58)


Body: Bas 22, Akbas 17, Gulcan 14 - Green 22, Stará 16, Kopeckà 11, Andělová 9, van Grinsven 8, Remenárovà 4, Tarkovičová a Beránková 3, Potter a Dudáčková 2, fauly: 17:17, TH: 19/12:14/11, trojky: 7:9, 400 diváků, rozhodčí Simeonidis, Cavar a Muho. Další utkání: Gorzow-Ramla 88:95; pořadí: 1. Botas a 2. Ramla 8, 3. Gorzow a 4. KP 7.

Senzační výhra v AnkařeSenzační výhra v AnkařeSenzační výhra v AnkařeSenzační výhra v AnkařeSenzační výhra v Ankaře