ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Rozhodnou derby doskoky?

Seriál soubojů brněnských týmů pod tuzemskými ženskými koši pokračuje v sobotu v rámci 15. kola ŽBL. Před týdnem se oba celky potkaly v Kutné Hoře v semifinále ČP a úspěšnější byly Žabiny, které celý turnaj nakonec vyhrály. První derby bylo v této sezoně v říjnu v lize, kde se radovaly po výhře v prodloužení basketbalistky KP 83:73.


V sobotu na sebe narazí v tabulce druhé Královo Pole (26 b.) a čtvrté Žabovřesky (22 b.), které nasbíraly v ŽBL šest porážek: dvě s USK a Hradcem Králové a po jedné s KP a Slavií. Domácím by se hodilo udržet si co největší odstup od městského rivala před nadstavbou, kde se oba týmy potkají ještě dvakrát. Z tohoto pohledu jde o důležitější střetnutí než v ČP. 


Vzhledem ke kvalifikaci futsalového MS v nové hale se bude hrát ve staré hale Vodova. "Po návratu z poháru jsme měli čtyři dny na přípravu, která byla už směřována do staré haly. Pro nás to není nové prostředí, občas tu trénujeme i jindy v sezoně. A navíc basket je pořád stejný v tom kterém prostředí," tvrdí opora KP Eva Kopecká, která se zamyslela i nad příčinou porážky v Kutné Hoře. "Žabiny nás přeskákaly, pokud to změníme a ponaučíme se z toho, tak můžeme uspět."


Derby startuje v 15:30, naváže na ně bitva házenkářů KP - Karviná (18) a připravený je také bohatý doprovodný program. Celý rozhovor s Evou Kopeckou a více o společné akci - si můžete přečíst ZDE: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/derby-pod-kosi-kralovo-pole-chce-odplatu-20200201.html?utm_source=poutaky&utm_medium=web&utm_campaign=poutak-300x300


V 1.lize žen se družstvo KP B stěhuje v sobotu do SH Morenda na Vídeňské ul., kde přivítá Pečky (13:30), v neděli začíná duel s Pardubicemi v 11 hod. ve staré hale Vodova.

Rozhodnou derby doskoky?