ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Hvězdy USK vybojovaly Tokio

První s druhým se potkají v 16. kole ŽBL. Ve středu 12. února se po malé ligové pauze střetnou USK s KP Brno. Oba celky byly navíc jedinými českými zástupci v soutěžích FIBA. Pražanky řádí v elitní Eurolize, kde většinou rozdělují vysoké bodové příděly - a to i gigantům jako Bourges nebo Orenburg.


Moravanky si zase vedly statečně v EuroCupu, v němž jim ale ani tři výhry nestačily na postup ze skupiny do play off. V SH Královka tedy od 18 hod. na sebe narazí dva elitní tuzemské týmy, byť suverenita USK je výrazná. V říjnu Pražanky zvítězily v hale Vodova 109:57, už šestkát trefily v ŽBl více jak 120 bodů a šňúra jejich neporazitelnosti narůstá.


V právě skončené olympijské kvalifikaci se z basketbalistek USK radovaly z postupu do Tokia Vukosavljevič (Fr.) a Ouviňa (Šp.)! Je zajímavé, že v nabitém americkém kolektivu nastoupila v Srbsku T. Mitchell, které hrála za Ramlu v Brně proti KP...


Hvězdný zahraniční základ USK doplňují Američanky Jones a Thomas, rozehrávačka Oblak ze Slovinska a vysoká Chorvatka Režan. Řady šikovných českých děvčat doplnila v průběhu podzimu Voráčková, která se k trenérce Hejkové vrátila ze zámoří.


Družstvo KP po zápase s USK změří v dlouhodobé části ligy síly ještě s Ostravou a Chomutovem, potom naskočí do náročné nadstavbové skupiny A (celky na 2.-5. místě ŽBL), kde od 26.2. bude usilovat o co nejlepší umístění pro play off.

Hvězdy USK vybojovaly Tokio