ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Příliš mnoho ztrát

Podle předpokladů skončil zápas dvou prvních týmů RENOMIA ŽBL v SH Královka. Basketbalistky USK Praha potvrdily v 16. kole svoji tuzemskou (ale i evropskou) dominanci a zdolaly KP Brno 95:52. Hostující družstvo doplatilo na velký respekt, jen v první půli "darovalo" soupeřkám 20 míčů! Brňanky si připsaly čtvrtou porážku a v tabulce soutěže jsou aktuálně třetí.


Úvod střetnutí byl chvíli vyrovnaný (6:7), ale potom se celek KP ocitl pod lavinou útoků USK a rozdíl ve skóre narůstal. Pražanky daly po ztrátách hostů 47 bodů, z druhých šancí 27, poměr doskoků byl 60:38. Větší drama prožily Moravanky při zpáteční cestě, zásluhou uzavřené dálnice si prohlédly noční krajinu na Šternbersku a poznaly tak i vesnici s krkolomným názvem Zdebuzeves...


Hlasy trenérů


Jakub Nevrlý, asistent trenéra KP: "Jakmile na nás soupeř od páté minuty zatlačil, tak jsme mu dávali míče do rukou, v průměru co minuta, to ztráta. To se pak špatně něco vymýšlí. Po přestávce se rozhodnuté utkání víceméně dohrávalo."


Pavel Kubálek, asistent trenérky USK: "Na našem výkonu byla znát malá herní pauza, hledali jsme hlavně rytmus. Doufáme, že za týden v Eurolize to už bude lepší."


USK Praha - KP Brno 95:52 (28:11, 51:28, 72:42)


Jones 23, Thomas 22, Režan 14 - van Grinsven 9, Beránková a Stará 8, Remenárová 7, Dudáčková 6, Tarkovičová a Green 5, Andělová 4, fauly: 19:21, TH: 16/11:14/9, trojky:4:5, rozhodčí Vávrová, Výborný a Barták, 85 diváků.

Příliš mnoho ztrát