ŽBL 2020/21
Nejbližší domácí utkání
21.11.2020...?
KP BRNO - Loko Trutnov...?
KÉNIK A ČESKÝ SPORT...............: DO-TO-HO...!!!
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3NÁSKOKTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?Penzion Pod kapličkoutenis horovabadminton kovařovicovaSimostIFCOR - klinické laboratoře

Výhra KP v tříbodové show

Nečekaná zápletka v úvodu, nakonec výrazné vítězství favorita 95:59. Tak lze popsat z pohledu hráček KP Brno utkání 17. kola RENOMIA ŽBL s Ostravou. V základní části soutěže je čeká ještě střetnutí v Chomutově v sobotu 22. února, potom následuje nadstavba.


K nastartování KP nepomohla ani úvodní trojka Miší Staré, jubilejní čtyřicátá v tomoto ročníku ligy. Najednou na tabuli svítil stav 5:10 a domácí kouč Dušan Medvecký si vyžádal timeout. Jeho domluva pomohla (10:10), ale Ostrava stále zlobila (10:16). Až těsně v závěru první desetiminutovky se domácím podařilo otočit skóre.


Ve druhé čtvrtině brněnský nápor začal trojkou Tarkovičově, ale nepřesností neubývalo. Obrana KP však udržela americkou střelkyni Dickey (za poločas jen 4 body) a tak se podařilo vybojovat do přestávky patnáctibodový náskok.


Po změně stran už mělo domácí družstvo zápas pod kontrolou, i když Dickey se probudila a trefila během pěti minut šest trojek za sebou (58:47)! Jenže byla v dresu SBŠ dost osamocená. V přestřelce ve třetí části padlo 59 bodů (34:25) a diváci se dostali do varu! Vysoké vítězství KP bylo zcela zasloužené, mrzí 25 ztrát, naopak těší 31 asistencí a převaha pod košem (doskoky 49:23).


Hlasy trenérů


Jakub Nevrlý, asistent trenéra KP : "Utkání bylo jako na houpačce, náš začátek byl kvůli ztrátám hrůzostrašný. To nás nyní trápí. Houpačka skončila tak, že slavíme výraznou výhru. Jakmile jsme Dickey povolili dát první trojku, tak se rozjela, ale potom jsme ji už zase uhlídali."


Kamil Fajta, trenér SBŠ: "V úvodu jsme hráli co jsme chtěli, překvapili jsme Brno zónovou obranou. Od druhé čtvrtiny nám ale odešla střelba. Soupeř byl jednoznačně lepší, naší prioritou jsou zápasy s jinými týmy."


KP Brno - SBŠ Ostrava 95:59 (17:16, 37:22, 71:47)


Body: Green 20, Potter 13, Stará 11 (trojky 5/3), van Grinsven a Andělová 10, Tarkovičová 9 (trojky 4/3), Beránková a Remenárová 7, Dudáčková 6, Kopecká 2 - Dickey 24 (trojky 10/6), Markovič 14, Grbič 9, fauly: 16:26, TH: 29/24:10/9, trojky: 9:10, rozhodčí Ulrych, Musil, Nehoda, 350 diváků.

Výhra KP v tříbodové showVýhra KP v tříbodové showVýhra KP v tříbodové showVýhra KP v tříbodové showVýhra KP v tříbodové show