ŽBL 2020/21
Nejbližší domácí utkání
4.11.2020...?
KP BRNO - ZVVZ USK Praha...?
KÉNIK A ČESKÝ SPORT...............: DO-TO-HO...!!!
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3NÁSKOKTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?Penzion Pod kapličkoubadminton kovařovicovatenis horovaSimost

Liga skončila, ženy KP jsou třetí

Exekutiva AŽLK spolu se sportovním ředitelem ŽBL a po konzultaci se všemi kluby Renomia Ženské basketbalové ligy navrhla výboru ČBF schválit ukončení ročníku 2019/2020 k 13. březnu. Návrh byl učiněn v souvislosti s vyhlášením stavu nouze vládou ČR, kdy minimálně dalších 30 dnů nelze kvůli pandemii koronaviru organizovat akce s účastí vyšší než 30 osob a jsou uzavřena sportoviště. Výbor ČBF následně ukončení ligy schválil.


Konečné pořadí je stanoveno po odehrání základní části Renomia ŽBL, mistrem republiky se tak stává družstvo USK Praha, do případné baráže bude zařazen celek Strakonic. Na druhém místě skončil Sokol Hradec Králové, třetí je tým KP Brno, Královopolanky si proti loňsku polepšily o jednu příčku. Třetí místo vybojovaly i z Final 4 ČP, tedy mají za sebou bronzovou sezónu i s třemi výhrami z podzimního EuroCupu. Další pořadí: 4. Žabiny, 5. Slavia, 6. Ostrava, 7. Chomutov, 8. Trutnov, 9. Slovanka, 10. Strakonice.


"Nemáme pochopitelně z této situace žádnou radost, nicméně jsme přesvědčeni, že rozhodnutí o ukončení soutěže je tím nejlepším možným řešením současného stavu. Přejeme všem hráčkám a dalším aktérům především pevné zdraví," řekl guvernér ŽBL ing. Daniel Kurucz.

Liga skončila, ženy KP jsou třetí