ŽBL 2020/21
Nejbližší domácí utkání
25.11.2020 17:30 hod.
KP BRNO - Hradec Králové
NH Vodova, Brno-Královo Pole, přímý přenos TVCom
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3NÁSKOKTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?Penzion Pod kapličkoutenis horovabadminton kovařovicovaSimostIFCOR - klinické laboratoře

ŽBL začne 26. září!

Na středečním zasedání AŽLK, tedy orgánu řídícího Renomia ŽBL, bylo rozhodnuto, že nový ročník nejvyšší soutěže pod ženskými koši začne 26. září 2020. V termínové listině jsou dva reprezentační bloky v listopadu a únoru.


Po základní osmnáctikolové části bude liga rozdělena na dvě skupiny A1 (dvojkolově 1.-4. tým) a A2 (jednokolově 5.-10 celek), obhájkyně prvenství z USK se oproti minulé sezoně nadstavby zúčastní! Play off v klasickém formátu prvních osmi začne na konci března. Final 4 Českého poháru se uskuteční 29. a 30.ledna 2021.


Zpestřením sezony kromě evropských pohárů (Euroliga - USK, EuroCup - KP Brno) bude nově Československý pohár. Podle revolučního návrhu by se měl uskutečnit mezi vánocemi a Silvestrem jako Final 8 s kvartetem týmů z ČR (podle umístění po 9. kole) a SR. Novinkou bude logo Renomia ŽBL, které vychází z nové grafické úpravy ČBF, slavnostně bude odtajněno v závěru července.

ŽBL začne 26. září!