ŽBL 2020/21
Nejbližší domácí utkání
21.11.2020...?
KP BRNO - Loko Trutnov...?
KÉNIK A ČESKÝ SPORT...............: DO-TO-HO...!!!
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3NÁSKOKTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?Penzion Pod kapličkoutenis horovabadminton kovařovicovaSimostIFCOR - klinické laboratoře

KP zastavila zkušená dvojice

Nová basketbalová sezona začala v Brně turnajem Jersey cup (muži hrají v hale Vodova souběžně Brno Open Cup). V ženské části přivítaly hráčky KP chomutovské Levhartice. Po nadějném začátku domácí děvčata prospala závěr druhé čtvrtiny a rozjetý soupeř se už nedal zastavit.


Brňanky, které nastoupily v kombinované sestavě, bez zámořských pivotek (Kanaďanka Potter se však už večer dopravila do Brna) a s řadou hráček B týmu, tak v úvodu přípravy prohrály 68:76. Chomutov táhla za vítězstvím exbrňanka Monika Satoranská, v domácím družstvu zaujala mladičká Hynková.


"Byl to náš první zápas po půl roce, chtěli jsme uspět, ale brzdilo nás 23 ztrát! Chomutov měl dvě zkušené individuality, Satoranskou a Bartoňovou. Začala příprava, my po porážce víme, na čem v tréninku zapracovat," svěřil se trenér KP Dušan Medvecký.


KP Brno - Chomutov 68:76 (22:15, 34:39, 48:56)


Body: Beránková 12, Hynková 11, Fadrhonsová 10, Zohnová 9, Remenárová 8, Kopecká 5, Mončeková a Dudáčková 4, Hadačová 3, Paťorková 2 - Satoranská 22, Kučerová 10, Bartoňová a Krejzová 8, fauly: 24:18, TH: 14/9:25/17, trojky: 5:7, 90 diváků, rozhodčí Křičková, Mynačík, Sekáč.


Vítězně naopak vstoupily do turnaje královopolské juniorky i kadetky, v úvodních derby zápasech přehrály soupeřky z nedalekých Žabin (U19 75:63, U17 52:41).

KP zastavila zkušená dvojiceKP zastavila zkušená dvojiceKP zastavila zkušená dvojiceKP zastavila zkušená dvojiceKP zastavila zkušená dvojice