ŽBL 2020/21
Nejbližší domácí utkání
21.11.2020...?
KP BRNO - Loko Trutnov...?
KÉNIK A ČESKÝ SPORT...............: DO-TO-HO...!!!
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3NÁSKOKTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?Penzion Pod kapličkoutenis horovabadminton kovařovicovaSimostIFCOR - klinické laboratoře

Povedený víkend KP Brno

V Králově Poli vyvrcholil přípravný Jersey cup utkáním žen KP s Ružomberkem. Po dramatickém průběhu se Brňanky dostaly z velké krize (21:38), otočily skóre, v závěru dominovaly a zvítězily 74:70. Všechny celky na turnaji tak získaly v tabulce 3 body za jednu výhru a jednu porážku, pořadí určilo skóre: 1. Ružomberok +3, 2. Chomutov +1 a 3. KP Brno -4.


Zápas bavil i početnou diváckou kulisu, 10 x se oba celky vystřídaly ve vedení, vřelo to i na hřišti, hostující trenér Juraj Suja byl za hodně temperamentní přístup k rozhodčím vyloučený... Basketbalistky z Liptova si vedly dobře pod košem (doskoky 31:47), ale po přestávce Ružomberku zvlhl prach a 34% střelba z pole na KP nestačila (44,2%).


"Důležité vítězství, hodně hráčky povzbudí. Po atletické přípravě jsme toho moc pět na pět nenahráli, byli jsme bez zámořských pivotů. Potter se ještě po příletu necítila nastoupit. Ve druhé půli jsme soupeře zlomili kolektivním výkonem, byli jsme postupně lepší i kondičně," zhodnotil utkání kouč KP Dušan Medvecký. 


KP Brno - MBK Ružomberok 74:70 (17:17, 36:44, 59:56)


Body: Remenárová 18, Dudáčková a Zohnová 14, Fadrhonsová 11, Beránková 9, Hynková a Kopecká 3, Paťorková 2 - Praženicová 19, Enabosi 15, Turudič 13, Stašová 11, fauly: 27:29, TH: 27/24:27/19, trojky: 4:5, 180 diváků, rozhodčí Křičková, Mynarčik, Renč.


Souběžně hraný dorostenecký turnaj ovládly v kategorii juniorek domácí basketbalistky KP Brno (ve finále přehály Žabiny) a ve finálovém souboji kadetek (taktéž za účasti pořádajícího KP Brno) se radoval Chomutov. Velký dík patří všem královopolským trenérům (v sobotu měli utužovací večírek s "nováčky" ve službách klubového SCM) a také všem, kteří se na bezchybném uspořádání podíleli v čele s hlavním organizátorem celého turnaje Jaroslavem Michálkem, který po skončení náročného třídenního programu téměř zkolaboval...


Na povedené víkendové výkony žen, juniorek a kadetek navázala také žákovská kategorie KP Brno, která na přípravném turnaji TUBANAK v Kyjově obsadila 2. místo.


Kénik DO-TO-HO...!!!

Povedený víkend KP BrnoPovedený víkend KP BrnoPovedený víkend KP BrnoPovedený víkend KP BrnoPovedený víkend KP Brno