ŽBL 2020/21
Nejbližší domácí utkání
21.11.2020...?
KP BRNO - Loko Trutnov...?
KÉNIK A ČESKÝ SPORT...............: DO-TO-HO...!!!
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3NÁSKOKTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?Penzion Pod kapličkoutenis horovabadminton kovařovicovaSimostIFCOR - klinické laboratoře

KP Brno podpoří zdravotnictví

Části svých odměn za měsíc říjen, ve kterém je zásadně omezeno sportování se vzdají basketbalistky, realizační tým i funkcionáři KP Brno ve prospěch českého zdravotnictví.


Spontánní domluva v rámci zhoršujícího se stavu způsobeného pandemií koronaviru proběhla při společných zdravotních testech všech účastníků zítřejšího přesunu extraligového týmu k basketbalovým tréninkům do sportovní haly v rakouském Mistelbachu. 


Vedení oddílu a kluboví partneři tento krok učiněný ve prospěch Fakultní nemocnice Brno podpoří dalšími prostředky tak, aby se konečná částka vyšplhala na rovných 100.000,- Kč.


Po konzultaci s nově zvoleným senátorem kandidujícím právě v královopolském obvodu a bývalým ředitelem této nemocnice MUDr Romanem Krausem, MBA bude tento dar použit na nákup testů detekujících antigen koronaviru způsobující onemocnění Covid-19.


"Jde o významnou pomoc v prevenci proti šíření tohoto onemocnění," řekl ředitel bohunické nemocnice prof. MUDr. Jaroslav Štěrba, Ph.D. a poděkoval v současné době taktéž těžce zkoušeným sportovcům za jejich gesto.


Představitelé KP Brno doufají, že se k podobnému kroku přidají i další nejenom basketbalové sportovní kluby a společnými silami se podaří docílit alespoň částečné stagnace tohoto onemocnění, která by mohla znamenat pozvolný návrat vrcholových sportovců do tréninkového i herního procesu.

KP Brno podpoří zdravotnictvíKP Brno podpoří zdravotnictvíKP Brno podpoří zdravotnictvíKP Brno podpoří zdravotnictvíKP Brno podpoří zdravotnictví