RŽBL 2020/21
Nejbližší domácí utkání
10.3. 16:30 hod.
KP BRNO - BLK Slavia Praha, čtvrtfinále play-off
Další utkání budou 13.3. v Praze a 15.3. v Brně
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3NÁSKOKTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?Penzion Pod kapličkoutenis horovabadminton kovařovicovaSimostIFCOR - klinické laboratoře

Střelkyně Mitchell nestřídá!

V pátek 22. ledna vyvrcholí boje ve vyrovnané eurocupové skupině D, šanci postoupit z brněnské "bubliny" mají ještě všechna čtyři družstva, samozřejmě i místní celek KP. A při shodě výsledků i zatím v tabulce poslední polský Gorzow. 


"Zatímco proti Gorzowu jsme uspěli zásluhou euforie, tak ta proti Moskvě v úvodu čtvrtečního zápasu chyběla, v závěru už naskočila, klobouk dolů, ale štěstí nám nepřálo a Rusky zvítězily. Proti neporaženému Elazigu nesmíme být ustrašeni," upozornil trenér KP Dušan Medvecký. Zatímco Moskva vsadila na kolektiv, turecký celek má velké individuality.


Družstvo diriguje zkušená Slovinka Barič, na křídle má elitní střelkyni WNBA Američanku Mitchell, dále nekompromisně najíždějící Dubljevič z Černé Hory a pod košem důraznou americkou pivotku Cannon. Ve statistikách Elazigu svítí neuvěřitelný údaj, lavička ještě v Brně nedala ani bod!


Uvedená čtyřka Elazigu takřka nestřídá, Mitchell v hale Vodova dosud ani jednou, zvládla 80 min., Dubljevič a Barič 77 a 79 min.! Hrají  chytře, tak aby zátěž zvládly a nedá se počítat s tím, že kondičně odpadnou. Jsou si jisté, že vždy dají více jak 80 bodů a stačí jim občas zabrat v obraně. Platit na Elazig mohou brejky a samozřejmě proměňování každého "šoupáku", i jediný bodík může hrát roli.


Postupovou matematiku zjednodušší výsledek pátečního odpoledního střetnutí MBA - Gorzow, pro tým KP platí, že pokud chce být mezi dvojicí šťastných, musí zvítězit. 


Přímé přenosy TV Comu z obou zápasů uvidíte - ZDE: https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Basketbal/Soutez-Eurocup/Pohlavi-Zeny/Sezona-2021/197778-MBA-Moscow-InvestInTheWest-ENEA-Gorzow.htm (15:00) a ZDE: https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Basketbal/Soutez-Eurocup/Pohlavi-Zeny/Sezona-2021/197779-KP-Brno-Elazig-Il-Ozel-Idare.htm (utkání brněnských děvčat bodou také pro webové i hybridní vysílání ČTSport komentovat Tomáš Lachman a Lubomír Růžička od 17:50 hod.).


Kénik - DO-TO-HO...!!!

Střelkyně Mitchell nestřídá!