RŽBL 2020/21
Nejbližší domácí utkání
10.3. 16:30 hod.
KP BRNO - BLK Slavia Praha, čtvrtfinále play-off
Další utkání budou 13.3. v Praze a 15.3. v Brně
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3NÁSKOKTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?Penzion Pod kapličkoutenis horovabadminton kovařovicovaSimostIFCOR - klinické laboratoře

Slavii táhne Bartáková

Po reprezentační pauze se opět rozběhne RENOMIA ŽBL. V hale Vodova na sebe narazí v sobotu v tabulce třetí KP a pátá Slavia. Začátek zápasu 17. kola, předposledního v základní části, je v úředním čase ČBF, tedy v 18 hodin!  


V listopadu v Edenu triumfoval celek KP, když zvítězil 85:49. Od té doby Slavia vyměnila trenéra, u červenobílého kormidla je aktuálně David Zdeněk, který v minulosti vedl i KP.


Pražanky zdolaly v tomto ročníku RŽBL všechny protivníky, které mají v tabulce pod sebou, naopak nad nikým z elitního kvarteta nezvítězily! Tahounem je rozehrávačka Lenka Bartáková, nedávno působící i v KP. Je třetí v pořadí nejlépe asistujích hráček a osmá v pořadí střelkyň s průměrem 13,7 bodu. Brněnský dres oblékala také pivotka Bára Holubová.


I v sobotu je favoritem domácí tým, který by měl nastoupit v obvyklém složení. V týdnu se připojily (v souladu s protiepidemiologickými opatřeními vlády) k ostatním děvčatům i reprezentantky Renáta Březinová (ČR) a Veronika Remenárová (SR), obě pomohly k postupu svých barev z kvalifikace na ME!


Hostující kolektiv měl ve výběru ČR Bartákovou a Mircovou. Uvažovalo se vzhledem k jejich karanténě po návratu z Turecka o odložení utkání, ale nakonec se bude bojovat v původním sobotním termínu.

Slavii táhne Bartáková